اخبار کرمان

تشییع پیکر یک شهید انفجار کرمان در روستایی که‌ شهید ‌نداشت‌

مردم روستای کهنوج معزآباد در حالی که آرزوی حضور شهید گمنام را داشتند پیکر مطهر شهیده یعقوبی نخستین شهید این روستا را بر روی دستان خود تشییع کردند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمان، در جریان دو انفجار تروریستی روز چهارشنبه ۱۳ دی‌ماه که همزمان با چهارمین سالگرد شهادت سردار قاسم سلیمانی توسط دو عامل انتحاری در دو ورودی مسیرهای منتهی به گلزار شهدای کرمان رخ داد تعداد زیادی از زائران مرقد شهید سلیمانی به شهادت رسیدند که یکی از این شهدا، شهیده زینب یعقوبی بود که در روستای زادگاهش کهنوج معزآباد به خاک سپرده شد.

کهنوج معزآباد در فاصله ۸ کیلومتری مرکز بخش چترود و  حدود 50 کیلومتری شهر کرمان واقع شده، روستایی کوچک اما خوش آب و هوا که مردم این روستا پس از سال‌ها انتظار میزبانی از شهید گمنام، در فاجعه تروریستی 13 دی‌ماه بالاخره صاحب یک شهید شدند؛ شهیدی که فرزند خودشان بود؛ در همین روستا به دنیا آمده و بزرگ شده بود.

شهیده زینب یعقوبی، ۱۶ سال بیشتر نداشت. این شهیده بزرگوار ۱۳ دی‌ماه امسال همزمان با چهارمین سالگرد شهادت سردار سلیمانی برای زیارت مرقد مطهر این شهید بزرگوار کرمان شد که متاسفانه در این انفجار تروریستی به شهادت رسید.

مردم کهنوج معزآباد روز جمعه پیکر مطهر این شهید بزرگوار را بر روی دستان خود تشییع کردند و بدرقه با شکوهی از این شهید بزرگوار داشتند، حالا دیگر روستای کهنوج معزآباد هم صاحب یک شهید شده است.

منصور یعقوبی عموی شهیده زینب یعقوبی در گفت‌وگو با تسنیم با بیان اینکه این شهیده 17 اردیبهشت سال 1387 در روز ولادت حضرت زینب (س) در یک خانواده مذهبی در روستای کهنوج معزآباد از توابع بخش چترود به دنیا آمد، اظهار داشت: این شهیده برای تحصیل به کرمان می‌آید و نزد مادربزرگش زندگی می‌کرد.

عموی شهیده زینب یعقوبی با بیان اینکه خانواده این شهیده چهار فرزند داشت که شهیده زینب یعقوبی فرزند دوم خانواده بود، ادامه داد: پدر شهیده یک کارگر ساده است که در معدن سنگ آهک سرآسیاب کار می‌کند.

وی با اشاره به اینکه شهیده زینب یعقوبی اعتقاد و ارادت ویژه‌ای به حاج قاسم و مکتب حاج قاسم داشت؛ اهل مجالس مذهبی بود و تاکید زیادی به حضور و خدمت در مجالس اهل‌بیت داشت، گفت: امسال در شب شهادت حضرت زهرا (س) توفیقی شد که با هم در مجلس عزای حضرت زهرا (س) شرکت کرد و پس از آن شب حال و هوای این شهیده متحول شد.

عموی شهیده با بیان اینکه در ایام دهه مقاومت به من پیام داد که «عموجان چفیه‌ای که شب در عزای حضرت زهرا (س) همراهت بود را به من بده؛ می‌خواهم به زیارت حاج قاسم بروم، می‌خواهم به حاج قسم بگویم که من دختر تو هستم»، افزود: شب سیزدهم دی‌ماه چفیه را به دستش رساندم.

وی با اشاره به اینکه روز شهادت تنها به سمت گلزار شهدا می‌رود و در میانه راه دوستانش را می‌بیند، گفت: به دوستانش می‌گوید که می‌خواهم وضو بگیرم، دوستانش به او می‌گویند که زیارت مرقد شهید سلیمانی وضو نیاز ندارد، اما او تاکید داشت که حتماً با وضو به زیارت حاج قاسم برود. پس از گرفتن وضو وارد مسیر می‌شود و پس از آن به شهادت می‌رسد.

یعقوبی با بیان اینکه شهید از طرف مدرسه در گروه سرودی برای حاج قاسم شرکت کرده بود، افزود: به من گفت «در قسمتی از سرود که دستم را روی سینه گذاشتم و به سمت تصویر حاج قاسم اشاره کردم، تمام بدنم می‌لرزید و من در آن لحظه لبخند حاج قاسم را دیدم».

وی با اشاره به اینکه این افراد از قبل انتخاب شده بودند و من اعتقاد دارم که حاج قاسم یکی یکی این شهدا را انتخاب کرده بود، ادامه داد: این شهیده در روستای زادگاهش به خاک سپرده شد و مردم روستا تشییع و بدرقه با شکوهی با این شهید داشتند.

محسن یعقوبی از اهالی و عضو شورای روستای کهنوج معزآباد با اشاره به اینکه حال و هوای روستا در روز تشییع و تدفین این شهید بزرگوار، حال و هوای خاصی بود، اظهار داشت: تاکنون مردم روستا چنین حال و هوایی را تجربه نکرده بودند.

وی با بیان اینکه شهیده زینب یعقوبی نخستین شهید روستای ما است و با حضور او اعتبار روستا بالا رفته است، ادامه داد: این شهیده در همین روستا به دنیا آمد و پرورش یافته همین روستا است.

عضو شورای روستای کهنوج معزآباد با اشاره به اینکه شهادت نصیب هر کسی نمی‌شود، گفت: شهیدان انسان‌های برگزیده‌ای هستند و در ارتباط با این شهید می‌توانم بگویم که مظلوم زندگی کرد و مظلومانه به شهادت رسید.

وی با بیان اینکه شهیده زینب یعقوبی دختر بسیار مهربانی بود، افزود: این شهیده در تمامی مراسم مذهبی روستا حضور پرشور و فعالی داشت و هر کاری که از دستش بر می‌آمد برای برگزاری مجالس اهل‌بیت (ع) انجام می‌داد.

یعقوبی با اشاره به اینکه این شهید در ورودی روستا به خاک سپرده شده است، بیان کرد: مسئولان روستا این مکان را برای تدفین شهید گمنام در نظر گرفته بودند تا اگر زمانی توفیق نصیب مردم این روستا شد که میزبان یک شهید گمنام باشیم در این مکان تدفین شود، اما توفیقی نصیب ما شد که شهیده زینب یعقوبی در این محل خاکسپاری شود.

سعید ایرانمنش، مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کرمان نیز به خبرنگار تسنیم، گفت: در انفجار تروریستی اخیر چند نقطه از استان کرمان از جمله کهنوج معزآباد برای نخستین بار صاحب شهید شدند که در این مناطق گلزار شهدای تک مزاری احداث می‌شود.

تشییع پیکر یک شهید انفجار کرمان در روستایی که‌ شهید ‌نداشت‌

تشییع پیکر یک شهید انفجار کرمان در روستایی که‌ شهید ‌نداشت‌

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا