اخبار کرمان

تعداد داوطلبان تایید صلاحیت شده مجلس در استان کرمان به ۳۵۴ نفر رسید

رئیس هیئت نظارت بر انتخابات استان کرمان گفت: با تایید صلاحیت ۳۱ نفر دیگر از داوطلبان نمایندگی مجلس تعداد داوطلبان تایید صلاحیت شده در کرمان به ۳۵۴ نفر رسیده است.

منصور ذوالعلی رئیس هیئت نظارت بر انتخابات استان کرمان در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرمان، با اشاره به اینکه 11 اسفندماه امسال انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری به صورت همزمان در کشور برگزار می‌شود، اظهار داشت: پیش‌ثبت‌نام داوطلبین نمایندگی مجلس مردادماه انجام شده است.

وی با بیان اینکه هزار و ۲۵۲ نفر از برای تصدی کرسی‌های نمایندگی مردم استان کرمان در مجلس شورای اسلامی پیش‌ثبت‌نام خود را انجام دادند، گفت: پس از بررسی پرونده‌ها 645 نفر ثبت نام قطعی داشتیم و در مرحله اجرایی 482 نفر تایید صلاحیت شدند.

رئیس هیئت نظارت بر انتخابات استان کرمان با اشاره به اینکه در این مرحله برای ۱۵۶ نفر از داوطلبان عدم تایید یا عدم احراز ثبت شد که از این تعداد ۱۱۱ نفر به نتیجه اعلام شده اعتراض کردند، افزود: روند بررسی صلاحیت‌های داوطلبین دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی از 25 آبان ماه آغاز شد.

وی با بیان اینکه در این مرحله طبق قانون مهلت ۵۰ روزه برای بررسی صلاحیت‌های داوطلبین در اختیار هیئت استان و کشور بود، خاطرنشان کرد: این مهلت تاریخ 14 دی‌ماه به پایان رسید و در این مرحله 323 نفر از بین بیش از 500 داوطلب بررسی شده، مورد تأیید قرار گرفتند.

ذوالعلی با اشاره به اینکه افرادی که در این مرحله عدم تایید و یا عدم احراز شده بودند تا ۱۹ دی‌ماه فرصت سه روزه اعتراض در اختیار داشتند، گفت: در بررسی این اعتراضات صلاحیت 31 نفر دیگر از داوطلبان نمایندگی دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در استان کرمان تایید شد.

وی با بیان اینکه با احتساب ۳۲۳ نفری از قبل تایید شده بود تا این مرحله صلاحیت ۳۵۴ نفر از داوطلبان نمایندگی دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در استان کرمان تایید شده است، افزود: روند بررسی تایید صلاحیت‌ها از بین داوطلبانی که اعتراض کرده بودند تا 19 بهمن ماه ادامه دارد.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا