اخبار کرمان

تعداد مجروحان انفجار تروریستی کرمان به ۱۵ نفر رسید/ حال ۳ نفر از مصدومان وخیم است

رئیس اورژانس کرمان، گفت: مجموع تعداد مصدومان بستری انفجار تروریستی کرمان در بیمارستان به ۱۵ نفر رسیده که حال ۳ نفر از مصدومان وخیم است.

سید محمد صابری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرمان، با بیان اینکه اکثر مصدومین انفجار تروریستی 13 دی‌ماه کرمان که در بیمارستان‌ها بستری بودند، ترخیص شده و به آغوش خانواده بازگشتند، اظهار داشت: در حال حاضر تعداد معدودی از این مجروحان در بیمارستان‌ها بستری هستند که وضعیت 3 نفر از آنها وخیم و نگران‌کننده است.

وی با اشاره به تعداد مصدومان باقی‌مانده و بستری در زمان حاضر حادثه تروریستی کرمان در بخش‌های ویژه و عادی بیمارستان‌ها تا ساعت 6 صبح امروز بیست‌و‌ششم دی‌ماه، گفت: مجموع تعداد مصدومان بستری این حادثه در بیمارستان‌های شهر کرمان به 15 نفر رسیده است.

رئیس مرکز فوریت‌های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی کرمان با اشاره به اینکه این مصدومان در بیمارستان‌ها تحت درمان قرار دارند، عنوان کرد: از میان 15 مصدوم فعلی این انفجار، 4 نفر زن، 4 نفر مرد و 7 کودک زیر 15 سال هستند که در بیمارستان روند درمان خود را طی می‌کنند.

صابری با اعلام اینکه از بین ۱۵ مصدوم این حادثه که هنوز در بیمارستان‌‌ها بستری هستند، 10 نفر در بخش مراقبت‌های ویژه و 5 نفر در سایر بخش‌ها بستری هستند و تحت درمان قرار دارند، گفت: 6 نفر از مصدومان به دستگاه متصل هستند و 4 نفر نیز در آی‌سی‌یو تحت نظر قرار دارند.

به گزارش تسنیم، ساعت ۱۴:۵۰ دقیقه و ‌15:17 دقیقه بعد از ظهر 13 دی‌ماه همزمان با چهارمین سالروز شهادت شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی دو انفجار تروریستی در محدوده گلزار شهدای کرمان اتفاق افتاد، دو حادثه تلخ و خونبار که منجر به شهادت و مصدوم شدن تعداد زیادی از زائران مزار حاج قاسم شد .

لازم به ذکر است دو حادثه تروریستی ۱۳ دی‌ماه کرمان در مجموع 284 مجروح برجا گذاشت که 195 نفر از آنان در 12 بیمارستان دولتی، خصوصی و نظامی کرمان بستری شدند.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا