اخبار کرمان

تعطیلی مدارس جنوب استان کرمان همچنان ادامه دارد

تعطیلی مدارس جنوب استان کرمان همچنان ادامه دارد

تاریخ انتشار:۲۸ فروردين ۱۴۰۳

 

استاندار کرمان با اشاره به اینکه با دلیل شدت بارش‌ها تعطیلی مدارس در جنوب استان همچنان ادامه دارد، افزود: برخی از روستاها تخلیه شده و ساکنان این مناطق در مدارس اسکان داده شدند و اولویت ما حفظ جان و مال مردم است.
محمدمهدی فداکار در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرمان، با اشاره به برگزاری ستاد مدیریت بحران استان کرمان، اظهار داشت: از چند روز قبل پیش‌بینی بارش‌های سنگین در جنوب استان شده و هشدار سطح قرمز هواشناسی صادر شده بود.

وی با اشاره با آخرین وضعیت بارش‌ها در مناطق جنوبی استان، بیان کرد: در حال حاضر در همه هشت شهرستان جنوبی استان کرمان بارش باران را داریم که این بارش‌ها در منوجان، قلعه‌گنج و جیرفت نسبت به دیگر مناطق شدت بیشتری دارد.

استاندار کرمان با بیان اینکه بارش باران در برخی از شهرهای شمالی استان نیز آغاز شده است، ادامه داد: البته شدت بارش‌ها در شمال استان کرمان کمتر است و پیش‌بینی می‌شود که در قلعه‌گنج و منوجان بیشترین بارش‌ها را داشته باشیم.

وی با اشاره به اینکه خود من در منطقه حضور دارم و تمام کسانی که مسئولیتی داشتند همه در منطقه مستقر هستند، گفت: تمامی تجهیزات و امکانات مورد نیاز از جمله تجهیزات راهسازی و بیش از ۳۰۰ دستگاه تجهیزات راهداری از جمله لودر، بولدوزر و گریدر فراهم شده است.

فداکار با بیان اینکه این بارندگی قطعاً خسارت‌ها و آسیب‌هایی از جمله آسیب زدن به راه‌های روستایی و سیلبندها را به همراه خواهد داشت، گفت: در برخی مناطق آسیب‌هایی با مزارع و محصولات کشاورزی وارد شده که در موقع مناسب میزان آسیب‌ها باید بررسی شود.

وی با اشاره به اینکه با دلیل شدت بارش‌ها تعطیلی مدارس در جنوب استان همچنان ادامه دارد، افزود: برخی از روستاها تخلیه شده و ساکنان این مناطق در مدارس اسکان داده شدند و اولویت ما حفظ جان و مال مردم است.

استاندار کرمان با بیان اینکه در فصل برداشت برخی از محصولات کشاورزی در جنوب استان قرار داریم که پس از پایان بارندگی‌ها خسارات وارد شده با این محصولات برآورد می‌شود، گفت: گروه‌های امداد و نجات و اعضای ستاد بحران همچنان در منطقه حضور دارند و تا فردا بعدازظهر همه دستگاه‌ها آماده باش هستند.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا