اخبار کرمان

تمهیدات لازم مقابله با سیل در جنوب کرمان اندیشیده شده است

استاندار کرمان با بیان اینکه تمهیدات لازم برای پیشگیری از بروز خسارات احتمالی سیل در استان اندیشیده شده، گفت: تجهیزات زیادی به جنوب استان منتقل شده است.

محمدمهدی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرمان، با اشاره پیش‌بینی هواشناسی در ارتباط با ورود سامانه بارشی به استان کرمان و وقوع بارندگی‌های سنگین به ویژه در شهرستان‌های جنوبی استان، اظهار داشت: از چند روز گذشته هشدار سطح قرمز هواشناسی صادر شده و تمهیدات لازم برای پیشگیری از بروز خسارات احتمالی در استان اندیشیده شده است.

وی با بیان اینکه دستگاه‌های زیرساختی از جمله راهداری و آب و برق و گاز همه پای کار آمدند، ادامه داد: تجهیزات لازم و مورد نیاز به منطقه منتقل شده و همه پل‌ها، سیل‌بندها و مسیل‌ها بازبینی شده است تا در صورت وقوع سیل و جاری شدن سیلاب و راون‌آب‌ها اتفاق ناگواری نیفتد.

استاندار کرمان با اشاره به اینکه شخصاً به جنوب استان کرمان سفر کردم و از نزدیک در جریان اقدامات انجام شده در شهرستان‌های مختلف قرار گرفتم، گفت: بررسی‌های لازم انجام و در جاهایی که مشکلاتی وجود داشته پیگیری شده است که برطرف شود، تجهیزاتی که نیاز بوده هم به منطقه منتقل شده است.

وی با بیان اینکه تجهیزات بسیار مفصلی در جنوب استان فراهم شده است و در برخی از شهرها چیزی در حدود ۷۰ تا ۸۰ دستگاه لودر، بلدوزر و حتی تجهیزات بخش خصوصی نیز منتقل شده است، افزود: به کشاورزان، دامداران و عشایر اطلاع‌رسانی لازم انجام شده است.

فداکار با اشاره به اینکه پیش‌بینی شده که عمده بارندگی‌ها در حوزه جازموریان اتفاق بیفتد، گفت: پیش‌بینی می‌شود که بیشترین بارندگی‌ها را در شهرستان‌های جنوبی استان از جمله منوجان و قلعه‌گنج و پس از آن رودبار، جازموریان، کهنوج، عنبرآباد و جیرفت و بخشی از شرق استان و شهرستان ریگان داشته باشیم.

وی با بیان اینکه اطلاع‌رسانی لازم به دامداران انجام شده تا از دام‌های سبک و سنگین خود را محافظت کنند، ادامه داد: گروه‌های جهادی در منطقه به ویژه در شهرهایی که احتمال بارش‌ها زیاد در آنها وجود داشته، مستقر شدند تا در صورت ضرورت کمک کنند.

استاندار کرمان با اشاره به اینکه تمام تلاش خود را انجام دادیم تا مشکل زیادی به وجود نیاید و مشکلات احتمالی را به حداقل برسانیم، ادامه داد: در خیلی از پل‌ها و مناطقی که احتمال خطر بیشتری وجود داشته تجهیزات در نزدیکی همان محل مستقر شده است و آمادگی لازم برای مقابله با هر اتفاقی وجود

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا