اخبار کرمان

جهش تولید برای جبران عقب ماندگی‌های گذشته است

دستیار رئیس جمهور با بیان اینکه جهش تولید مورد تاکید مقام معظم رهبری برای جبران عقب ماندگی‌های گذشته است، گفت: عمده پول مردم به اقتصاد غیرمولد رفته است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمان، سید احمد عبودتیان، دستیار رئیس جمهور در امر مردمى‌سازى دولت صبح امروز در جلسه فرمانداران و دستیاران مردمى‌سازى دولت در استان کرمان با موضوع تبیین شعار سال که در سالن پیامبر اعظم(ص) برگزار شد با گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان به‌ویژه شهید سپهبد قاسم سلیمانی، اظهار داشت: همدلی در استان کرمان از برکات حاج قاسم عزیز است و همه تلاش می‌کنند تا کمبودها را برطرف کنند و اخباری که در سطح کشور از استان کرمان است حکایت از یک پرکاری و کار جهادی دارد.

وی با بیان اینکه جان گرفتن انقلاب اسلامی و مفهوم انقلاب با حاج قاسم سلیمانی است، گفت: رهبر معظم انقلاب اسلامی در جلسات مختلف از حاج قاسم به‌عنوان یک مکتب درس‌آموز نام بردند.

دستیار رئیس جمهور در امر مردمى‌سازى دولت با اشاره به اینکه نسبت مردم با حاج قاسم نسبت مردم با انقلاب است، بیان کرد: وقتی مردم شهید سلیمانی را دوست دارند انقلاب اسلامی را هم دوست دارند.

وی ادامه داد: بدانیم یکی از دلایل اینکه شهید سلیمانی این همه محبوب دل‌ها شد این است که حاج قاسم الگوی کامل انقلابی است که در مسیر انقلاب اسلامی و ولایت‌مداری گام برداشته است.

عبودتیان با بیان اینکه مقام معظم رهبری نقشه راه انقلاب اسلامی را ترسیم کرده و اسناد بالادستی بر اساس سیر انقلاب اسلامی آورده است، افزود: مهمترین مسئله‌ای که رهبری انقلاب از سال 88 سعی می‌کنند آن را عنوان کنند جنگ اقتصادی دشمن است و در انتخاب شعارهای سال بر تولید تاکید می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه جنگ رزمنده می‌خواهد و در جنگ اقتصادی نیز به رزمنده نیاز داریم، بیان کرد: حرف مقام معظم رهبری است که دشمن به دنبال فروپاشی اقتصاد کشور و به زانو درآوردن ایران است.

دستیار رئیس جمهور در امر مردمى‌سازى دولت با بیان اینکه تولید رمز نجات همه کشورها است، گفت: در چرخه اقتصاد مهمترین محور آن تولید است و تولید فصل مشترکی است که تمام فعالان اقتصادی و صاحب‌نظران روی آن تفاهم دارند.

وی با اشاره به اینکه تولید با افزایش پول ملی و اشتغال ارتباط مستقیم دارد و بنیه اقتصادی مردم با تولید قوی می‌شود، ادامه داد: جهش تولید که مقام معظم رهبری فرمودند برای جبران عقب ماندگی‌های گذشته است.

عبودتیان با بیان اینکه قابلیت مشارکت توسط آحاد مردمی از برکات مردمی‌سازی است و توده مردم را درگیر می‌کند، گفت: توجه به صنایع کوچک و کوچک مقیاس‌ها تاکید دولت در سال 1403 است.

وی با اشاره به اینکه نهضت مردمی تولید باید شکل بگیرد و در این مسئله آزادسازی زمین و انفال باید انجام شود و از آن بهره‌برداری کرد، افزود: عمده پول مردم به اقتصاد غیرمولد رفته است که باید به تولید در کشور برگردد و برگزاری دوره‌های آموزشی و توانمندسازی اهمیت زیادی دارد که حتماً باید مورد توجه قرار گیرد.

در این جلسه علی بیگ‌زاده، معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان نیز با بیان اینکه سالیان متمادی شعار سال در حوزه اقتصاد و تولید است و در واقع تولید لازمه پیشرفت هر کشور است، اظهار داشت: مردمی‌سازی اقتصادی در واقع گذار از رقابت به مشارکت است و مشارکت مردم در حوزه اقتصاد و تولید را می‌توان یک نوع هویت‌بخشی به مردم دانست.

وی با اشاره به اینکه عمده مسئله کشور در حوزه اقتصادی است که می‌توان آن را با مشارکت مردم حل کرد، گفت: مردم در بسیاری از مواقع بهتر از دولت ورود پیدا می‌کنند و کارها را به نحو احسن انجام می‌دهند.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا