اخبار کرمان

حضور ۵۰۰۰ دانشجوی اردوهای راهیان نور مقاومت در کرمان

رئیس دانشگاه فرهنگیان استان کرمان از برگزاری اردوی راهیان نور مقاومت دانشگاه فرهنگیان در ایام سالگرد شهادت شهید سلیمانی خبر داد و گفت: حضور ۵ هزار نفر از دانشجویان قطعی شده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمان، حجت‌الاسلام عباس توان رئیس دانشگاه فرهنگیان استان کرمان صبح امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه استان پیرامون اردوی راهیان مقاومت، با گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان به‌ویژه شهید سپهبد قاسم سلیمانی اظهار داشت: سومین دوره اردوی راهیان مقاومت دانشگاه پیام نور برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه حاج قاسم الگو و افتخار بزرگ جهان اسلام است و ما کرمانی‌ها افتخار داریم که مرقد مطهر شهید سلیمانی در کرمان است، گفت: روزانه هزاران نفر از اقصی نقاط جهان برای زیارت حاج قاسم به کرمان می‌آیند.

رئیس دانشگاه فرهنگیان استان کرمان با اشاره به اینکه در آستانه برگزاری چهارمین سالگرد شهادت شهید سپهبد قاسم سلیمانی هستیم و دانشگاه فرهنگیان برای این ایام برنامه‌های خاصی تدارک دیده است، افزود: رهبر معظم انقلاب اسلامی از شهید سلیمانی به‌عنوان یک مکتب یاد کردند که نشان از عظمت و بزرگی این شهید است.

وی ادامه داد: چند سالی است که اردوهای راهیان نور مقاومت برای ترویج مکتب شهید سلیمانی در دانشگاه فرهنگیان راه‌اندازی شده است، دانشجویان از سراسر کشور به کرمان می‌آیند و برگزاری این اردوها در ترویج مکتب شهید سلیمانی در بین نسل جوان ما بسیار اثرگذار است.

توان با بیان اینکه حاج قاسم سلیمانی محصول انقلاب اسلامی و امامین انقلاب است، او پرورش یافته این مکتب است که خودش دارای مکتب می‌شود، گفت: شهید سلیمانی نمونه و جلوه انقلاب اسلامی است که امروز الگویی برای نسل‌های آینده است.

وی با اشاره به اینکه مهمترین رسالت در دانشگاه فرهنگیان تربیت نسل ارزشمند و تراز انقلاب اسلامی است چرا که مهمترین سرمایه یک کشور نیروی انسانی است که توسط معلم تربیت می‌شود، افزود: معلم نقش بسزایی در تربیت نسل یک کشور دارد و از این رو دانشگاه فرهنگیان رسالت مهمی بر دوش دارد.

رئیس دانشگاه فرهنگیان استان کرمان با بیان اینکه توسعه بدون وجود یک نیروی انسانی خوب محقق نمی‌شود و آینده کشور به فعالیت و عملکرد معلمان بستگی دارد، ابراز داشت: فرهنگ مقاومت در شغل معلمی بسیار اهمیت دارد و یکی از اهداف برگزاری اردوهای راهیان مقاومت ترویج فرهنگ ایثار و مقاومت در بین معلمان آینده و دانشجو معلمان امروز است.

وی با اشاره به اینکه تاکنون سه هزار نفر طی دو سال گذشته در اردوی راهیان نور مقاومت دانشگاه فرهنگیان به میزبانی کرمان شرکت کردند، گفت: در این دوره شش هزار نفر از دانشجویان دانشگاه‌های فرهنگیان سراسر کشور ثبت‌نام کردند که حضور 5 هزار نفر از آنها قطعی شده است.

توان با بیان اینکه این اردو سه روزه است و دانشگاه فرهنگیان کرمان از هفتم تا ۱۵ دی‌ماه میزبان دانشجویان اردوهای راهیان نور است، افزود: برنامه‌های متعددی در حاشیه برگزاری این اردوها برای دانشجویان برگزار می‌شود.

وی بیان کرد: بازدید از موزه دفاع مقدس و سایر یادمان‌های شهر کرمان و همچنین حضور در بیت‌الزهرای حاج قاسم از دیگر برنامه‌های پیش‌بینی شده برای دانشجویان شرکت‌کننده در اردوهای راهیان نور مقاومت است.

رئیس دانشگاه فرهنگیان استان کرمان با بیان اینکه از تعداد پنج هزار دانشجویی که به کرمان می‌آیند حدود دو هزار و 500 نفر دانشجویان دختر و همین تعداد نیز دانشجو معلمان پسر هستند، گفت: از هر 31 استان کشور دانشجویان متقاضی شرکت در این اردو بودند و از همه استان‌ها دانشجو پذیرفته شده است.

وی با بیان اینکه امیدوار هستیم که با ارتقای زیرساخت‌های اقامتی و خوابگاه‌های دانشجویی دانشگاه فرهنگیان کرمان در سال‌های آینده بتوانیم تعداد بیشتری از دانشجویان را در این اردوها پذیرا باشیم، افزود: تعداد زیادی از دانشجویان متقاضی شرکت در اردوی راهیان نور مقاومت بودند که امکان حضور همه فراهم نبود.

توان با اشاره به اینکه از استان‌های تهران، اصفهان، فارس و قم بیشترین دانشجو در این اردوها ثبت‌نام کردند، گفت: مسئول فرهنگی از همان مبدأ همراه دانشجویان هست و کار تربیتی و فرهنگی این اردو از همان مبدأ آغاز می‌شود و برگزاری این اردوها صرف زیارت مرقد مطهر شهید سلیمانی نیست.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا