اخبار کرمان

حفاری بزرگ‌ترین پروژه ارتباطی کشور در کرمان به اتمام رسید

عملیات اجرایی داکت‌گذاری پروژه ملی فیبر منازل و کسب و کارها به عنوان بزرگترین پروژه ارتباطی کشور طی سه هفته در شهر کرمان به اتمام رسید.

 

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمان، عملیات اجرایی داکت‌گذاری پروژه ملی فیبر منازل و کسب و کارها به عنوان بزرگترین پروژه ارتباطی کشور طی سه هفته در شهر کرمان به اتمام رسید و قریب 500 کیلومتر حفاری و داکت‌گذاری انجام شد.

سعید شعرباف شهردار کرمان با بیان اینکه فاز اول عملیات اجرایی داکت‌گذاری پروژه ملی فیبر منازل و کسب و کارها در کرمان به اتمام رسیده است، اظهار داشت: تلاش شد در اجرای این پروژه، اکثر کارها به صورت شبانه انجام شود تا حداقل مشکلات برای مردم ایجاد شود.

وی با بیان اینکه طی سه هفته حجم بالایی قریب ۵۰۰ کیلومتر حفاری و داکت‌گذاری در کرمان انجام شد و امیدوار هستیم هر چه سریع‌تر اثرات اجرا این پروژه ملی برای مردم کرمان ملموس شود، گفت: قول مساعد داده شده به سرعت سرویس‌های اینترنت براساس فیبر نوری ارائه شده و طی شش ماهه نخست سال آینده مردم کرمان از این طرح بهرهمند شوند.

شهردار کرمان با اشاره به اینکه کرمان جزو کلانشهرهای پیشرو در این حوزه است و زیرساخت‌های خوبی برای ده‌ها سال در کرمان ایجاد شده است، افزود: با نشست قسمت‌های حفاری شده ترمیم این مناطق نیز انجام می‌شود.

حفاری بزرگ‌ترین پروژه ارتباطی کشور در کرمان به اتمام رسید

وی با بیان اینکه عمق حفاری انجام شده در این طرح ۵۰ سانتی‌متر است که پس از فیبرگذاری و تست پروژه، آسفالت قسمت‌های حفاری شده انجام می‌شود، گفت: با این حجم اجرا و با این کیفیت این پروژه بزرگترین پروژه ارتباطی کشور است.

شعرباف با اشاره به اینکه اعتباری که شهرداری کرمان برای اجرای این پروژه گذاشته شامل هزینه مجوزات مربوط به حفاری، آسفالت و … است، گفت: برای این پروژه قریب 100 میلیارد تومان آورده مجوزات و اعتبارات شهرداری کرمان بوده و حداقل 400 میلیارد تومان هزینه نیروی انسانی و اجرای کار است.

وی بیان کرد: این پروژه با اعتبار ۵۰۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری شهرداری کرمان و شرکت های وب اجرا شده که مطمئنا به لحاظ بازگشت سرمایه، یک سرمایه گذاری خوب است و اتفاق زیرساختی خوبی برای شهر کرمان افتاده است.

شهردار کرمان ادامه داد: با توجه به اینکه در آستانه سالگرد شهادت شهید سلیمانی هستیم از ۵ دی‌ماه تا بیستم این ماه مجوز حفاری جدیدی در شهر کرمان داده نمی‌شود و تلاش می‌کنیم که آسفالت معابر اصلی نیز تا حد امکان انجام شود.

حسین ساجدی‌فر مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان کرمان، نیز با بیان اینکه امروز شاهد اتمام حفاری پروژه ملی فیبر منازل و کسب و کارها در کرمان هستیم، اظهار داشت: طی سه هفته کار بزرگی در شهر کرمان انجام شد و طی این مدت 500 کیلومتر حفاری و هزار و 300 کیلومتر داکت‌کشی فیبر نوری انجام شد.

وی با اشاره به اینکه در اجرای این پروژه هزار نفر در قالب ۱۶ گروه طی سه شیفت با ما همکاری داشتند، افزود: طی این سه هفته به اندازه ۲.۵ سال نخاله از شهر کرمان جمع آوری شد.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان کرمان با بیان اینکه با همراهی مدیران ارشد استان کرمان، استاندار و شهردار کرمان کار بزرگی در کرمان انجام شد که تا ۵۰ سال آینده ارتباطات استان کرمان بیمه شده است، گفت: با اتمام این پروژه مردم کرمان از اینترنت با سرعت حداقل ۸۰ برابر بهره‌مند می‌شوند.

وی با اشاره به اینکه حفاری‌های این پروژه به اتمام رسیده و پس از تست کار بتن ریزی و آسفالت آن انجام می‌شود، افزود: پس از کرمان اجرای این پروژه در سایر شهرهای استان آغاز می‌شود.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا