اخبار کرمان

حوادث چهارشنبه سوری استان کرمان ۶ مصدوم برجا گذاشت

رئیس اورژانس کرمان گفت: تا ساعت ۶ صبح امروز جمعاً ۶ نفر در حوادث مرتبط با چهارشنبه سوری در استان کرمان مصدوم شدند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمان، سیدمحمد صابری رئیس مرکز فوریت‌های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی کرمان در تشریح جزئیات حوادث شب چهارشنبه سوری در کرمان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: تا ساعت 6 صبح امروز، جمعاً 6 نفر در حوادث مرتبط با چهارشنبه سوری در استان کرمان مصدوم شدند.

وی با بیان اینکه این ۶ نفر در شهرستان های راور، شهربابک و کرمان مصدوم شدند، گفت: در شهرستان راور، پسر بچه ۱۴ ساله که در منزل باروت تفنگ ترقه‌ای به همراه گوگرد کبریت در شیشه ریخته و در حال تکان دادن شیشه بوده که شیشه منفجر می‌شود.

رئیس مرکز فوریت‌های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی کرمان ادامه داد: این حادثه باعث سوختگی خفیف در نواحی مچ دست و دست، پارگی سطحی دست، سوختگی ناحیه دورچشم و تاری دید شده است که در اتاق عمل بیمارستان علی ابن ابیطالب(ع) راور ترمیم عروق آسیب دیده و پارگی لاله گوش انجام و جهت ادامه درمان به بیمارستان شهید باهنر کرمان منتقل شده است.

وی با اشاره به اینکه در شهرستان شهربابک نیز ۲ نفر مصدوم شدند، افزود: این مصدومان شامل یک پسر ۱۶ ساله با سوختگی در ناحیه چشم است که پس از ویزیت متخصص چشم، ترخیص شد.

صابری ادامه داد: مصدوم دیگر این شهرستان، پسر ۱۵ ساله با ۴ درصد سوختگی از نوع درجه یک در ناحیه دو دست است و هم اکنون جهت ادامه روند درمان در بخش بیمارستان ولیعصر(عج) شهربابک است.

وی با اشاره به اینکه در شهرستان کرمان نیز حوادث شب گذشته ۳ مصدوم داشته است، گفت: این مصدومان شامل یک آقای ۳۷ ساله مشکوک به شکستگی ساق پای راست در اثر پریدن از روی آتش است که جهت ادامه روند درمان در بخش ارتوپدی بیمارستان شهید باهنر بستری است.

رئیس مرکز فوریت‌های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی کرمان با بیان اینکه یک خانم 27 ساله دارای سوختگی‌های خفیف در نواحی کتف، بازوها، ساق پا و صورت که پس از پانسمان از بیمارستان شفا ترخیص شده است گفت: یک پسر بچه 13 ساله به علت انفجار ترقه در دست و آسیب جزئی ناحیه صورت و چشم‌ها شده است و به دلیل کبودی صورت و تاری دید در حال حاضر جهت ادامه روند درمان و احتمالاً عمل جراحی در ناحیه چشم در بخش چشم بیمارستان شفا بستری است.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا