اخبار کرمان

خانه‌دار شدن بخشی از جامعه بدون کمک نهادهای حمایتی میسر نیست

مام جمعه کرمان، گفت: مسکن در راس نیازهای بشر است و خانه‌دار شدن بخشی از افراد جامعه بدون کمک مجموعه‌های حمایتی امکان‌پذیر نیست.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمان، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن علیدادی سلیمانی ظهر امروز در دیدار مهدی محمدی مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان کرمان به مناسبت 21 فروردین ماه سالروز تأسیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، با تبریک عید سعید فطر و آرزوی قبولی طاعات و عبادات روزه‌داران، اظهار داشت: اصل تشکیل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با ابتکار ارزشمند و ارزشی امام راحل بود و رفته رفته ماموریت‌های مهم و حساسی به ویژه در بحث مسکن محرومین و روستاییان به این نهاد واگذار شد.

وی با بیان اینکه در حوزه روستایی با کمبود مسکن مواجه هستیم، گفت: متاسفانه تعدادی از روستاییان ما یا مسکن ندارند و یا اینکه مسکن آنها مقاوم نیست که ورود در این حوزه اهمیت زیادی دارد.

امام جمعه کرمان با اشاره به اینکه می‌طلبید در کشور یک نهاد به صورت جهادی و تکلیف‌ محوری این مسئولیت را به عهده بگیرد، افزود: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی یک نهاد قابل اعتماد و ارزشمند است که تاکنون کارهای مهمی را برای کشور انجام داده است.

وی با بیان اینکه مسکن ضرورت و نیاز هر انسان است و می‌توان آن را در راس نیازهای بشر دانست، گفت: واقعیت این است که خانه‌دار شدن تعدادی از افراد جامعه بدون کمک مجموعه‌های حمایتی امکان‌پذیر نیست.

علیدادی سلیمانی با اشاره به اینکه در کنار خانه‌دار شدن افراد، ساخت مسکن مقاوم در جای مناسب نیز اهمیت زیادی دارد، ادامه داد: بنیاد مسکن به رسالت خود در این حوزه به خوبی عمل کرده است.

وی بیان کرد: مسکن‌دار کردن افراد جامعه، به‌ویژه قشر محروم در روستاها و ساخت مسکن مقاوم و مناسب با منطقه به طور کارشناسی و مهندسی یکی از خدمات بزرگ بنیاد مسکن انقلاب اسلامی است.

امام جمعه کرمان با اشاره به اینکه بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان کرمان یکی از بنیادهای فعال کشور است که با وجود گستردگی و تنوع اقلیمی استان موفق و خوب عمل کرده است، گفت: خدمت در این حوزه آرامش و امنیت مردم را به دنبال دارد و امیدواریم بستر خانه‌دار شدن آن هم مسکن مقاوم برای همه فراهم شود.

مهدی محمدی، مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان کرمان نیز در این دیدار با بیان اینکه ۲۱ فروردین ماه سالروز تأسیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی به فرمان رهبر کبیر انقلاب است، اظهار داشت: این نهاد برای کمک به خانه‌دار شدن مردم به ویژه در روستاها تشکیل شد.

وی با بیان اینکه در اوایل تشکیل این نهاد، کارهای محدودی را انجام می‌داد، گفت: پس از تصویب اساسنامه بنیاد مسکن در مجلس، عملا به عنوان یک نهاد تخصصی در حوزه مسکن ورود کرد.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان کرمان با بیان اینکه در حوزه عمرانی طرح هادی روستاها با نگاه توسعه روستایی تهیه شده است، افزود: ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار در بحث قیر رایگان دریافت کردیم تا آسفالت معابر روستایی انجام شود.

وی با اشاره به اینکه بیش از نیمی از پروژه‌های طرح نهضت ملی مسکن در استان توسط بنیاد مسکن احداث می‌شود، ادامه داد: در بحران‌ها نیز متولی بازسازی بنیاد مسکن است که نه تنها در استان کرمان که دیگر استان‌ها نیز ورود کردیم.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا