اخبار کرمان

دانش‌آموزانی که در مکتب حاج قاسم ارباً ارباً شدند/ تو دیگر در کلاس غایب نیستی‌

از امروز تو دیگر در کلاس غایب نیستی که از همیشه حاضرتری؛ این تو بودی که در کلاس درس شهادت آسمانی شدی و رفقایت را تنها گذاشتی.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمان، در انفجار تروریستی ۱۳ دی‌ماه کرمان، تعداد زیادی از زائران مرقد مطهر شهید سلیمانی به شهادت رسیدند، درست در همان روز تاریخی؛ در 13 دی‌ماه انسان‌هایی از این زمین خاکی پر کشیدند که تعداد زیادی از آنها دانش‌آموز بودند؛ شهدایی که نمادی از مظلومیت شهدای این انفجار تروریستی شدند و نشان دادند در مکتب حاج قاسم، دفاع از عقیده و آرمان‌های والای انسانی، دین و سن و سال نمی‌شناسد.

به تدریج لیست مصدومان و شهدای انفجار تروریستی کرمان بیرون می‌آمد و در میان شهدا نام تعداد زیادی کودک و دانش‌آموز به چشم می‌خورد؛ دانش‌آموزان و کودکانی که دست در دست مادر، پدر یا یکی از اعضای خانواده و دوستانشان در طریق الشهدا گام برمی‌داشتند، به درستی معلوم نیست که از زیارت مرقد حاج قاسم بر می‌گشتند یا هنوز شوق زیارت در دل داشتند اما راه و هدف همه آنها یکی بود.

حالا یک هفته است که دانش‌آموزان کرمانی پس از آن انفجار مهیب و خون‌بار به مدرسه می‌روند و این در حالی است که جای تعداد زیادی از همکلاسی‌هایشان در کلاس‌های درس خالی است؛ حالا یک هفته است که 23 نفر از همکلاسی‌هایشان دیگر به مدرسه نمی‌آیند.

در عمق چشم دانش‌آموزان کرمانی این روزها غمی بزرگ خانه کرده است و اگر خوب دقت کنی صدای غمشان را می‌شنوی «امتحانات مدرسه شروع شده و تو امروز هم نیامدی؛ صندلی‌ات در سر جلسه امتحان خالی است. مگر نمی‌دانستی که امروز امتحان داریم. کدام مسئله را حل کردی و برای کدام امتحان درس خواندی که حالا دیگر نیازی به حضور در مدرسه نداری؟

یکی می‌گفت تو در آزمونی بزرگ‌تر و آسمانی قبول و در خیل سربازان شهید سلیمانی پذیرفته شدی. معلمان اما صندلی‌ات را گلباران کردند تا نشان دهند که تو نه تنها در امتحانات امسال که در امتحان زندگی قبول شده‌ای. خوش به حالت که امتحانت را خوب پس دادی و شاگرد اول کلاس درس مکتب حاج قاسم شدی.

از امروز تو دیگر در کلاس غایب نیستی که از همیشه حاضرتری؛ این تو بودی که زنگ عاشقی را نواختی و در کلاس درس شهادت آسمانی شدی. تو از این زمین خاکی پر گشودی و رفقایت را تنها گذاشتی

به راستی شهدای دانش‌آموز کرمان نشان دادند که شاگرد خوب مکتب حاج قاسم بودند و در مکتب عاشقی رسم‌الخط جانبازی و پرپر شدن را به خوبی آموختند. شهدای دانش‌آموز انفجار تروریستی کرمان علی‌اکبر گونه و قاسم‌وار در مسلخ عاشقی کربلای گلزار شهدای کرمان ارباً اربا شدند تا جهان و جهانیان بدانند که فرزندان این آب و خاک از کودکی و در دامان مادر درس شهادت می‌آموزند.

شهدای دهه هشتادی و نودی کرمان نشان دادند که حاج قاسم شدن را خوب یاد گرفته‌اند و به راستی همه آنها یک قاسم سلیمانی بودند که در راه رسیدن به حاج قاسم و در طریق الشهدا آسمانی شدند.

شهدای دانش‌آموز انفجار تروریستی کرمان نشان دادند که نه در حرف که در عمل پیرو مکتب حاج قاسم بودند و تلاش دشمنان برای جدا کردن نسل جوان ما با آرمان‌های اسلام، انقلاب اسلامی و شهدا راه به جایی نخواهد برد. شهدای دانش‌آموز کرمان با خون خون به ایستادگی و استقامت فرزندان این آب و خاک در مسیر شهدا مُهر تأیید زدند.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا