اخبار کرمان

درخشش کاتاکاران استان کرمان در مسابقات انتخابی تیم ملی

رئیس هیئت کاراته استان کرمان از درخشش کاتاکاران کرمانی در مسابقات انتخابی تیم ملی و کسب دو مدال طلای این مسابقات در رده سنی نوجوانان و زیر ۲۱ سال خبر داد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمان، حسین حسینی رئیس هیئت کاراته استان کرمان عصر امروز در جمع خبرنگاران از راهیابی دو کاراته‌کار کرمانی به تیم ملی کاتا خبر داد و اظهار داشت: مسابقات کاراته قهرمانی کشور انتخابی تیم ملی طی چند روز گذشته در تهران برگزار شد.

وی با بیان اینکه این مسابقات هر ساله برای انتخاب اعضای تیم ملی کاراته در دو بخش کاتا و کومیته برگزار می‌شود، گفت: مسابقات کاتا در روزهای اخیر در پایتخت کشور برگزار شد و نفرات برتر مسابقات قهرمانی کشور انتخاب شدند ضمناً مسابقات بخش کومیته نیز هفته آینده برگزار می‌شود.

رئیس هیئت کاراته استان کرمان با اشاره به اینکه استان کرمان در رشته کاتا بسیار توانمند است و پایه کاتا در استان کرمان بسیار قوی است، بیان کرد: به جرأت می‌توانیم بگوییم که مهد کاتا کاراته کشور در استان کرمان است.

وی با بیان اینکه به همین دلیل سهمیه استان کرمان در اعزام کاتا کاران برای شرکت در مسابقات قهرمانی کشور انتخابی تیم ملی نسبت به سایر استان‌ها بیشتر است، افزود: در این مسابقات در هر رده سنی حدود 4 نفر شرکت کننده از استان کرمان حضور داشت.

حسینی با اشاره به اینکه استان کرمان مربیان بسیار خوب و ارزنده‌ای در کاتا دارد که یک ظرفیت بسیار خوب برای ورزشکاران این رشته در استان است، گفت: خوشبختانه در این دوره از مسابقات دو نفر از کاتا‌کاران کرمانی در دو رده سنی نوجوانان و زیر 21 سال موفق به کسب مدل طلا مسابقات قهرمانی کشور شده و بر سکوی قهرمانی ایستادند.

وی با بیان اینکه در این دوره از مسابقات یزدان قوام که از کاتاکاران بسیار خوب استان کرمان و کشور است، توانست در مسابقات قهرمانی کاراته کشور انتخابی تیم ملی عنوان قهرمانی را از آن خود کند و برای عضویت در تیم ملی انتخاب شد، افزود: مربی این کاراته‌کار، سنسی حمیدرضا طالبی‌زاده است.

رئیس هیئت کاراته استان کرمان ادامه داد: امیدوار هستیم که با پشتکاری که یزدان قوام دارد به زودی فیکس تیم ملی شود و در مسابقات آسیایی و جهانی که در پیش رو است نتایج بسیار خوبی برای کشورمان کسب کند.

وی با بیان اینکه در این مسابقات امیرحسن معین‌الدینی نیز در رده سنی زیر 21 سال توانست قهرمان شود و با کسب مدال طلا به اردوی تیم ملی راه یابد، گفت: مربی این ورزشکار عزیز کرمانی نیز سنسی عابد علمدارزاده است؛ این کاتاکار تاکنون نیز در اردوهای تیم ملی حضور داشته و در مسابقات آسیایی شرکت کرده است.

حسینی افزود: این افتخارآفرینی را به جامعه کاراته استان کرمان به‌ویژه دو کاراته‌کاری که برای تیم ملی انتخاب شدند، خانواده و مربیان آنها تبریک می‌گویم و امیدواریم که در مسابقات پیش رو تیم ملی در سطوح مختلف آسیایی و جهانی شرکت کرده و برای میهن عزیزمان ایران افتخار آفرینی کنند.

به گزارش تسنیم، رقابت‌های قهرمانی کشور (انتخابی تیم ملی) کاتا آقایان، طی روزهای پنج‌شنبه و جمعه 12 و 13 بهمن 1402 با برگزاری رقابت‌های کاتا در رده‌های سنی نوجوانان، جوانان، زیر 21 سال و بزرگسالان در سالن شهید کبگانیان تهران پیگیری شد و در پایان نفرات برتر هر رده مشخص شدند.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا