رابرگردش و تفریح در رابر

دره گلی هوک رابر

دره گلی هوک رابر

شهرستان رابر که در استان کرمان قرار دارد منطقه ای ییلاقی در این استان به شمار می رود که دارای طبیعتی بی نظیر و منحصر به فرد است. این شهرستان در منطقه ای کوهستانی قرار گرفته و به همین دلیل دارای جاذبه های طبیعی و همچنین آب و هوایی کوهستانی است. همین متفاوت بودن آن از دیگر بخش های استان باعث شده است که سالیانه افراد زیادی از سراسر استان ان را برای تفریح و گشت و گذار انتخاب کنند. در فصل تابستان و بهار این ناحیه بسیار خنک و معتدل است به همین خاطر می تواند محل خوبی برای فرار از گرما به شمار آید.

ساختار و طبیعت دره
در این دره رودخانه منطقه سرمشک جریان دارد که باعث آبادانی این منطقه شده است و در حدود ۲ کیلومتر طول دارد و در برخی از نقاط آن عمق به حدود ۱۰۰ نیز می رسد. پوشش گیاهی دره شامل درختان اورس و کهکم می شود که به صورت پراکنده در سراسر آن وجود دارند. در بخش بالایی، فاصله دیواره‌ها بیشتر است و در میانه، دیواره‌ ها نزدیک و در نهایت دره‌ای باریک را پیش چشم گردشگران نمایش می دهد. در داخل دره می توانید شاهد آبشار های گوناگون باشید که نمایی منحصر به فرد را در پیش چشم مسافران قرار می دهد. علاوه بر این ها درون دره، لانه پرندگان زیادی قابل دیدن است که می توان آن را یکی از ویژگی های منحصر به فرد این منطقه دانست. در این دره همچنین پرندگان و خزندگان گوناگونی زندگی می کنند می توانند سفر شما را بسیار هیجان انگیز تر کنند.

راه های دسترسی به دره
برای اینکه از این محل دیدن کنید باید در ابتدا خود را به شهر رابر برسانید پس از آنجا به ۲۲ کیلومتری جنوب شرقی آن راهی شوید. برای رفتن به رابر راه های گوناگونی در پیش روی شما قرار دارد که استفاده از اتوبوس یکی از راحت ترین آنهاست.

دره گلی هوک رابر

دره گلی هوک رابر

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا