اخبار کرمان

در شورای فرهنگ عمومی استان کرمان چه گذشت؟

شورای فرهنگ عمومی استان کرمان برگزار و مواردی چون نمایشگاه لباس ایرانی اسلامی، موزه زنده شهدای انفجار تروریستی کرمان و برگزاری اعتکاف در مساجد بررسی شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمان، جلسه شورای فرهنگ عمومی استان کرمان صبح امروز با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین حسن علیدادی‌سلیمانی، نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه کرمان، محمدمهدی فداکار، استاندار کرمان، حجت‌الاسلام ابراهیم حمیدی، رئیس کل دادگستری استان کرمان و دیگر اعضای این شورا در سالن پیامبر اعظم (ص) برگزار و مواردی چون نمایشگاه لباس ایرانی اسلامی، اجرای کنسرت موسیقی زنده در رستوران‌ها، موزه زنده، شهدای انفجار تروریستی کرمان و برگزاری اعتکاف در مساجد کرمان مطرح و بررسی شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین حسن علیدادی‌سلیمانی در این جلسه با بیان اینکه کاروان دختران ایرانی مورد تایید است، اظهار داشت: کار فرهنگی خیلی خوبی در مدارس کرمان در قالب این کاروان انجام می‌شود.

وی با اشاره به اینکه در مورد برگزاری نمایشگاه حجاب و عفاف ایرانی اسلامی در کرمان یک گزارش کامل توسط اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ارائه شود، گفت: این نمایشگاه باید توسعه داده شود.

در این جلسه محسن روحی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان با بیان اینکه برای اجرای موسیقی زنده در رستوران‌ها باید از اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مجوز گرفته شود، اظهار داشت: فقط یک رستوران در استان کرمان برای اجرای موسیقی زنده مجوز دارد.

وی بیان کرد: سال گذشته به دلیل تقارن بهار طبیعت با بهار قرآن و ماه رمضان مجوز برگزاری کنسرت داده نشد و امسال اگر قرار است این کنسرت‌ها برگزار شود باید درخواست‌های آن 45 روز زودتر ارائه شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان با اشاره به اینکه امسال برگزاری نمایشگاه مد و لباس ایرانی را در کرمان داشتیم و حدود ۱۰۰ برند از سراسر کشور در این نمایشگاه شرکت کردند، گفت: این نمایشگاه به مدت سه روز در کرمان برپا بود.

وی با بیان اینکه نمایشگاه لباس ایرانی در کرمان مورد استقبال بسیار خوبی قرار گرفت و حدود ۹ میلیارد تومان توسط مردم خرید لباس انجام شده است، افزود: تلاش داریم نمایشگاه لباس ایرانی در سایر شهرستان‌های استان کرمان نیز برگزار شود.

روحی با اشاره به اینکه تاکنون حدود ۸۰ طراح لباس ایرانی اسلامی در استان کرمان شناسایی شده است و انجمن طراحان لباس ایرانی اسلامی به‌زودی در استان کرمان تاسیس می‌شود، ادامه داد: در تدارک هستیم تا یک فروشگاه دایمی لباس ایرانی اسلامی در کرمان داشته باشیم و آن را توسعه بدهیم.

حجت‌الاسلام حسین جلالی، نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه اظهار داشت: شورای فرهنگ عمومی باید پاسدار زبان فارسی باشد.

نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه قانون در مورد حجاب و عفاف تکمیل شد و آخرین اشکال شورای نگهبان نیز در حال پیگیری است، گفت: قانون عفاف و حجاب به‌زودی در شورای نگهبان تصویب و ابلاغ می‌شود.

حجت‌الاسلام ابراهیم حمیدی رئیس کل دادگستری استان کرمان نیز در این جلسه با بیان اینکه از اینکه اقدامات فرهنگی در مورد حجاب و عفاف مورد تاکید قرار گرفته است که جای خوشحالی دارد، اظهار داشت: همیشه کار فرهنگی موثرتر بوده است.

وی با اشاره به اینکه برگزاری نمایشگاه لباس ایرانی اسلامی کار ارزشمندی بوده است که باید گسترش داده شود، گفت: هر چه بتوانیم بازار را از لباس‌های ایرانی اسلامی پر کنیم قطعاً مردم از آن استقبال خواهند کرد.

رئیس کل دادگستری استان کرمان با بیان اینکه اصناف ما هم در این حوزه پای کار هستند و باید آنها را حمایت کنیم، ادامه داد: در این حوزه نباید اکتفا به برگزاری نمایشگاه داشته باشیم.

در این جلسه سعید شاهرخی، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان نیز با بیان اینکه موزه زنده شهدای انفجار تروریستی کرمان یک کار هنری است که اجرای آن می‌تواند بسیار اثرگذار باشد، افزود: در مورد این موزه پیشنهاد شده که روز حادثه را در سه مرحله قبل، حین حادثه و بعد از حادثه را به نمایش بگذارد.

حجت‌الاسلام سعید شهابی، مدیرکل تبلیغات اسلامی استان کرمان نیز در این جلسه، اظهار داشت: 362 مسجد برای برگزاری اعتکاف در سطح استان کرمان اعلام آمادگی کردند.

وی با بیان اینکه ۷۰ درصد معتکفین در سال گذشته نوجوان و دانش‌آموزان بودند که امسال استقبال آنها بیشتر شده است، گفت: پیگیر هستیم تعداد مساجدی که قرار است در آن اعتکاف برگزار شود، بیشتر شود.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا