اخبار کرمان

دستگیری باند فرااستانی سرقت از پیرزن‌ها در کرمان

فرمانده انتظامی استان کرمان از دستگیر یک باند فرااستانی سارقین به عنف که اقدام به سرقت از پیرزن‌ها در معابر شهری کرمان می‌کردند خبر داد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمان، سردار ناصر فرشید ظهر امروز در جمع خبرنگاران از دستگیری باند فرااستانی سارقین به عنف که در معابر شهری کرمان اقدام به سرقت از پیرزن‌ها می‌کردند، خبر داد و اظهار داشت: این باند با زیرنظر گرفتن افراد سوژه مورد نظر خود را انتخاب کرده و اقدامات بعدی را انجام می‌دادند.

وی با بیان اینکه این سارقان با ترفندهایی چون پرسیدن آدرس مسجد و یا انجام کارهای خیر و خداپسندانه به سوژه نزدیک شده و اعتماد او را جلب می‌کردند، ادامه داد: این سارقان پس از جلب اعتماد این بانوان پیر در فرصت مناسب اقدام به سرقت طلاجات آنها می‌کردند.

فرمانده انتظامی استان کرمان با اشاره به اینکه این باند سرقت فرااستانی تاکنون به ۱۱ فقره سرقت اعتراف کرده است، بیان کرد: این باند با جلب اعتماد، اقدام به نزدیک شدن و سرقت از پیرزن‌ها می‌کردند.

وی با بیان اینکه این باند سارقان دو نفر مرد و یک زن بودند که با خودرو در سطح شهر تردد می‌کردند و پس از پیدا کردن سوژه به وی نزدیک می‌شدند، گفت: پس از آن در فرصت مناسب اقدام به سرقت طلاجات این افراد می‌کردند.

فرشید با اشاره به اینکه پس از دریافت گزارش شاکیان اقدامات لازم جهت دستگیری سارقان انجام شد، افزود: گشت‌های نامحسوس ما در سطح شهر به یک خودرو مشکوک شده و دستور ایست می‌دهند.

وی با بیان اینکه سارقان پس از دستور ایست همکاران ما اقدام به فرار می‌کند، ادامه داد: همکاران ما با توجه به اینکه باید با مجرمین و کسانی که مخل نظم و آرامش مردم هستند، برخورد کنند با تیراندازی خودروی سارقان را متوقف کردند.

فرمانده انتظامی استان کرمان با توصیه به شهروندان که به سادگی به افراد غریبه اعتماد نکنند، بیان کرد: اگر این مادران بزرگوار به این سارقان اعتماد نکرده بودند آنها به راحتی نمی‌توانستند این سرقت‌ها را انجام دهند.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا