اخبار کرمان

دست اسرائیلی‌ها در حملات تروریستی جنوب‌شرق را می‌بینیم

امام جمعه کرمان گفت: دست اسرائیلی‌ها در حملات تروریستی جنوبشرق کشور را می‌بینیم و امروز در روز قدس پیکر این شهدا تشییع شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمان، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن علیدادی‌سلیمانی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه کرمان در مصلی بزرگ امام علی (ع)، با توصیه نمازگزاران به رعایت تقوای الهی در تمام شئون زندگی، اظهار داشت: حضرت علی (ع) می‌فرماید از خدایی بترسید که با پند دادن شما را سود فراوان بخشید و با رسالت پیامبر (ص) شما را اندرز نیکو داد.

وی با بیان اینکه در نگاه قرآن و اسلام چه چیزهایی در تربیت انسان تاثیر دارد، گفت: محیط خانواده، محیط تعلیم و تربیت از عوامل تربیت خوب انسان است و آموزش و پرورش نقش مهمی در تربیت انسان و به فعلیت رساندن استعداد افراد جامعه دارد.

امام جمعه کرمان با اشاره به اینکه هر آموزش و هر علمی نمی‌تواند مقدمه تربیت دینی قرار بگیرد، افزود: روش تربیت در نگاه دینی مهم است و هر روشی که قدرت خلاقیت و ابتکار و فکر را در آدمی بارور کند و به کار گرفته شود روش پسندیده‌ای در نگاه دینی است.

وی با بیان اینکه مسئله مهم دیگر در تربیت سهم دیگران است که سهم قابل توجهی است، ادامه داد: پیامبر (ص) به‌عنوان بالاترین و بزرگترین پیامبر خدا در راس سلسله انبیای الهی است که در راستای تربیت انسان با جهت کاملاً توحیدی و الهی تلاش کرد.

علیدادی‌سلیمانی با اشاره به اینکه تعلیم یک حرکت درونی است و سهم متربی در تربیت سهم قابل توجهی است، چرا که تربیت یک حرکت از درون است بیان کرد: نکته کلیدی در تربیت در نگاه دینی این است که تربیت انسانیت انسان را فعال کردن است.

وی با بیان اینکه در مقابل انسانیت، نفسانیت است و تربیت یعنی نفسانیت را در اختیار انسان قرار دادن، افزود: اگر ما برای اینکه ثروت یا مسئولیتی داریم حس برتری جویی نسبت به دیگران داریم تربیت ما ناصحیح بوده است.

امام جمعه کرمان با اشاره به اینکه خروجی نظام آموزش کشور باید به‌گونه‌ای باشد که وقتی فردی مسئولیتی می‌گیرد هیچ احساس برتری جویی نسبت به دیگران نداشته باشد، گفت: در احوالات امام علی (ع) است که در کوچه و بازار حاضر می‌شد، به مردم کمک می‌کرد و پاسخ مردم را می‌داد.

وی در بیان خطبه دوم نماز جمعه با گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان به‌ویژه آیت‌الله صدر و شهید سپهبد صیاد شیرازی و شهید سیدمرتضی آوینی، شهید زاهدی و همراهانش در سوریه و شهیدان مدافع امنیت در سیستان و بلوچستان، اظهار داشت: از خدا می‌خواهیم ما را رهرو راه شهیدان قرار بدهد و روح مطهر شهیدان را با شهدای کربلا محشور کند.

علیدادی‌سلیمانی با تبریک روز ملی فناوری و انرژی هسته‌ای، گفت: از قطع ارتباط با آمریکا نه ناراحت هستیم و نه نگران؛ قطع ارتباط با آمریکا باعث شد روی پای خود بایستیم و دستاوردهای بزرگی برای کشور کسب کنیم و امروز ایران در بحث علمی و نظامی جزو 10 کشور برتر دنیا است.

وی با بیان اینکه توجه به بحث عفاف و حجاب با تاکید مقام معظم رهبری در جمع مسئولان نظام، می‌طلبد که مسئولان به وظیفه شرعی و قانونی خود عمل کنند، افزود: مردم توطئه بزرگ دشمن در بحث عفاف و حجاب را خنثی کنند.

امام جمعه کرمان با اشاره به اینکه تصمیمات مناسبی در جلسات استان در بحث عفاف و حجاب گرفته شده است که ثمرات آن را در آینده نزدیک خواهیم دید، بیان کرد: نقشه استعماری دشمن خنثی خواهد شد.

وی با تقدیر از حضور حماسی مردم در راهپیمایی روز قدس گفت: تفاوت این راهپیمایی با راهپیمایی‌های گذشته اتفاقات تلخ و شیرین در عرصه بین‌المللی است؛ اتفاق تلخ این است که در غزه هر روز زنان و کودکان بی‌گناه شهید می‌شوند و در جنگی نابرابر قرار گرفتند و رژیم صهیونیستی بر سر مردم بمب چند تنی می‌ریزد.

علیدادی‌سلیمانی با بیان اینکه در اخبار می‌شنویم که آمار شهدا هر روز افزایش پیدا می‌کند و رژیم صهیونیستی دست از خباثت خود برنمی‌دارد، افزود: اما اتفاق شیرینی که شاهد آن هستیم شکل‌گیری نظم جدیدی در دنیا است و دوران افول و غروب استکبار رسیده است؛ شاهد شکست آمریکا و اسرائیل در عرصه بین‌المللی هستیم.

وی با اشاره به اینکه آمریکا در ظاهر از حقوق بشر صحبت می‌کند اما از طرفی دیگر بمب‌های با حجم وسیع به صورت محموله‌ای در اختیار اسرائیل قرار می‌دهد، بیان کرد: ملت‌ها پشتیبان مردم مظلوم فلسطین هستند و آنقدر این حمایت جدی است که دولت‌ها را تحت تاثیر قرار داده است.

امام جمعه کرمان با بیان اینکه در آینده نزدیک شاهد شکست و نابودی اسرائیل خواهیم بود، ادامه داد: دست اسرائیلی‌ها در حملات تروریستی جنوبشرق کشور را می‌بینیم و امروز در روز قدس پیکر این شهدا تشییع شد.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا