اخبار کرمان

دشمن با بزرگنمایی مشکلات اقتصادی تلاش در جدا کردن مردم از بدنه انقلاب دارد

فرمانده قرارگاه جنوب شرق ارتش گفت: دشمن در انتخابات پیش رو تلاش می‌کند تا با بزرگنمایی مشکلات اقتصادی مردم را از بدنه انقلاب و نظام جدا کند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمان، همزمان با هفتمین روز دهه فجر که با عنوان روز «انقلاب اسلامی؛ نیروهای مسلح، امنیت و اقتدار ملی» نامگذاری شده و در آستانه نوزدهم بهمن سالروز بیعت همافران ارتش با امام راحل در سال 1357، یادواره شهدای ارتش جمهوری اسلامی ایران ظهر امروز به میزبانی قرارگاه منطقه‌ای جنوب شرق ارتش برگزار شد.

در این یادواره سرتیپ دوم ستاد امیر غلامعلیان، فرمانده قرارگاه منطقه‌ای جنوب شرق ارتش با تبریک دهه فجر انقلاب اسلامی و عید مبعث و با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا، اظهار داشت: در آستانه 19 بهمن سالروز بیعت همافران ارتش با امام خمینی (ره) قرار داریم و این بیعت تسریع کننده پیروزی انقلاب اسلامی بود.

وی با بیان اینکه امام خمینی(ره) سه عامل مهم اراده خداوند، خواست مردم و پیوستن ارتش به بدنه انقلاب را سه عامل پیش برنده انقلاب اسلامی عنوان کردند، گفت: انقلاب اسلامی ایران نظام دو قطبی جهان را زیر سایه خود برد و در سایه وجود رهبری، مشروعیت خود را حفظ کرد.

فرمانده قرارگاه منطقه‌ای جنوب شرق ارتش با اشاره به اینکه نظام مقدس جمهوری اسلامی با وجود تمام دشمنی‌های چهل‌وپنج سال گذشته اقتدار خود را حفظ کرده است، ادامه داد: سرانجام هشت سال جنگ تحمیلی، خفت دشمنان و اقتدار نظام بود.

وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی پس از امام راحل نیز با وجود همه فتنه‌ها و تحریم‌ها با اقتدار به راه خود ادامه داد و این نقطه مشروعیت بخش جمهوری اسلامی است، افزود: عامل اصلی ماندگاری نظام پشتیبانی مردم از انقلاب اسلامی است و مردم در همه صحنه‌ها پشتیبان مقام معظم رهبری و نظام بودند.

امیر غلامعلیان با اشاره به اینکه در شرایط امروز جامعه و با توجه توطئه‌های دشمن یکی از مهم‌ترین وظایف ما، جهاد تبیین مورد تاکید رهبر معظم انقلاب است و در واقع جهاد تبیین یکی از مهمترین راه‌های خنثی کردن توطئه‌های دشمن در جنگ شناختی دشمن است، گفت: همه باید تلاش کنیم تا نسل پنجم انقلاب در جریان رویدادها و وقایع انقلاب و دوران دفاع مقدس قرار بگیرند.

وی با بیان اینکه نسل جوان ما باید بدانند که انقلاب اسلامی ایران چه فرایندی را طی کرده و طی چهل و چنج سال گذشته با گذر از فتنه‌ها و بحران‌ها به این مرحله از بالندگی رسیده است، افزود: امروز ایران اسلامی یک قطب تأثیر‌گذار در فرایندی‌های بین‌المللی است.

فرمانده قرارگاه منطقه‌ای جنوب شرق ارتش با اشاره به اینکه جوانانی که امروز نسل پنجم انقلاب هستند دوران دفاع مقدس را درک نکرده و فتنه‌های دشمن و ترورها را ندیده‌اند و به شدت تحت تأثیر فضای رسانه‌ای قرار دارند، گفت: همه ما وظیفه داریم در جنگ شناختی، سواد رسانه‌‌ای آنها را نسبت به ترفندهای دشمن بالا ببریم.

وی یکی از مهمترین عوامل مقبولیت نظام را برگزاری انتخابات دانست و خاطرنشان کرد: پس از پیروزی انقلاب اسلامی بیش از ۴۰ انتخابات موفق در کشور برگزار شده که نشان دهنده مردم سالاری و متکی بر آرای مردمی در جمهوری اسلامی است.

امیرغلامعلیان با اشاره به اینکه انتخابات پیش رو برای ما بسیار اهمیت دارد چرا که این اولین انتخابات پس از اغتشاشات ۱۴۰۱ است، گفت: امیدواریم در انتخابات پیش بار دیگر شاهد حضور و مشارکت گسترده و همگانی مردم در انتخابات باشیم.

وی با بیان اینکه در اغتشاشات ۱۴۰۱ تمام تلاش دشمن برای جدا کردن مردم از بدنه نظام بود، افزود: در این اغتشاشات نیز درایت مقام معظم رهبری و هوشیاری نیروهای امنیتی این فتنه را در نطفه خفه کرد.

فرمانده قرارگاه منطقه‌ای جنوب شرق ارتش با اشاره به اینکه دشمن در انتخابات پیش رو نیز تلاش می‌کند تا با بزرگنمایی مشکلات اقتصادی مردم را از نظام دور کند، بیان کرد: همه ما وظیفه داریم در راستای القای امید و نشاط برای جامعه هدف و کارکنان خود جهاد تبیین داشته باشیم.

در این مراسم که با حضور فرمانده قرارگاه منطقه‌ای جنوب شرق ارتش، جمعی از پیشکسوتان نیروی هوایی ارتش، اساتید هیئت معارف جنگ، خانواده شهدا و جمعی از پرسنل نیروی هوایی حضور داشتند، خانواده شهدای نیروی هوایی ارتش و پیشکسوتان دوران دفاع مقدس تقدیر شدند.

گفتنی است، یک‌هزار و 75 شهید کرمان متعلق به ارتش جمهوری اسلامی ایران هستند که از این تعداد، 9 شهید به نیروی هوایی ارتش تعلق دارند.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا