اخبار کرمان

دفعات تجدیدنظرخواهی در هیئت‌های حل اختلاف مالیاتی باعث اطاله دادرسی می‌شود

رئیس کل دادگستری استان کرمان با بیان اینکه هیئت‌های حل اختلاف مالیاتی باید مستقل باشند، گفت: دفعات تجدیدنظرخواهی در این هیئت‌ها باعث اطاله دادرسی می‌شود.

به گزارش خبرگزاری کرمان، حجت‌الاسلام ابراهیم حمیدی صبح امروز در نود و سومین نشست شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی استان کرمان که با موضوع «بررسی مشکلات حوزه دادرسی مالیاتی» که در اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان کرمان برگزار شد، با گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان به‌ویژه شهید سپهبد قاسم سلیمانی اظهار داشت: از خدا می‌خواهیم ما را پاسدار خون شهدا قرار دهد.

وی با بیان اینکه دادرسی الکترونیکی یکی از موضوعات مهمی است که در دادگستری استان کرمان در حال اجرا است، گفت: از مجموعه دادرسی مالیاتی استان کرمان بازدید کردم و در جریان پرونده‌ها قرار گرفتم که انصافاً اتفاقات خوبی نسبت به چندین سال قبل افتاده است و دبیرخانه فعالی دارند.

رئیس کل دادگستری استان کرمان با اشاره به اینکه مجتمع مستقلی در مرکز استان برای هیئت‌های دادرسی مالیاتی وجود دارد، بیان کرد: وجود این مجتمع مستقل در رسیدگی به پرونده‌ها در این حوزه بسیار اثرگذار بوده است.

وی با بیان اینکه هیئت‌های حل اختلاف مالیاتی باید مستقل باشند و ما هم پیگیر این موضوع بودیم، ادامه داد: برای ادامه کار این موضوع نباید فقط در قانون و روی کاغذ بماند و حتماً باید اجرایی شود.

حمیدی با اشاره به اینکه قوه قضائیه در استان‌ها در حدود 25 هیئت نماینده دارد، در هر جایی که محوریت را به قاضی داده‌ایم عدالت اجرا شده است، گفت: قاضی نظرات را می‌گیرد اما در صدور حکم، مستقل است و مردم هم رضایتمندی بیشتری دارند تا اینکه هیئت‌های حل اختلاف مالیاتی مشورتی باشد و نظر قاضی در اقلیت به حاشیه برود.

وی با بیان اینکه یکی از مشکلاتی که داریم دفعات تجدیدنظر خواهی در هیئت‌های حل اختلاف مالیاتی است، افزود: این درخواست‌ها زمان‌بر بوده و باعث اطاله دادرسی می‌شود؛ در این تجدید نظرها حق و حقوق دولت تضییع می‌شود و فرآیند موجود معیوب است.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا