اخبار کرمان

۲۵ تیم‌ بازرسی علوم پزشکی در ایام نوروز در استان کرمان فعال است

رئیس علوم پزشکی جیرفت گفت: در ایام نوروز امسال ۲۵ تیم‌ بازرسی علوم پزشکی فعال شده است و از تمام اماکن عرضه مواد غذایی از در جنوب استان کرمان بازدید می‌شود.

علی‌اصغر خیرخواه در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرمان، با آرزوی سلامتی برای همه مردم به‌ویژه در ایام پایانی سال و نوروز، اظهار داشت: تمام تلاش خود را می‌کنیم که مردم در جنوب استان کرمان حوادثی که دچار آن می‌شوند، آلام کمتری را احساس کنند.

وی با بیان اینکه در آستانه نوروز و سفرهای نوروزی هستیم که برنامه‌ریزی لازم برای آمادگی کادر درمان شده است، گفت: کرمان استان پرحادثه‌ای است و حتی هفته گذشته فوتی بر اثر صاعقه داشتیم و مجموعه دانشگاه‌های علوم پزشکی همیشه در آماده‌باش هستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی جیرفت با اشاره به اینکه استان کرمان در مسیر عبوری مسافران به سایر استان‌ها قرار دارد، بیان کرد: نقشه مراکز درمانی جنوب استان در اختیار استانداری گذاشته شده تا به مسافران داده شود و اگر مسافری نیاز داشت بتواند در اسرع وقت به این مراکز دسترسی پیدا کند.

وی با بیان اینکه در ایام نوروز امسال ۲۵ تیم‌ بازرسی علوم پزشکی فعال شده است و از تمام اماکن عرضه مواد غذایی ازجمله رستوران‌ها در جنوب استان بازدید می‌شود، افزود: بازرسی مکرر از بیمارستان‌ها و مراکز درمانی استان نیز در دستور کار است.

خیرخواه با اشاره به اینکه تمام رستوران‌ها و مراکز عرضه مواد غذایی موظف به رعایت بهداشت هستند، گفت: همشهریان در صورت مشاهده هرگونه مورد غیربهداشتی می‌توانند با ارائه گزارش ما را در بازرسی و نظارت کمک کنند.

وی با بیان اینکه در آستانه چهارشنبه سوری قرار داریم، ادامه داد: تقریباً از ۱۰ روز گذشته آمادگی کامل برای حوادث احتمالی را داریم و تمام بیمارستان‌ها و مراکز درمانی ما در آماده‌باش هستند.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا