زرندروستاهای زرند

روستای داهوییه زرند

روستای داهوییه زرند

روستای داهوییه از روستا های زیبا و هدف گردشگری کرمان میباشد . روستای داهوییه دارای کوچه ها و محله های زیبا همراه با باغ های سرسبز است. شغل اکثر مردم روستا کشاورزی و دامپروری میباشد که از محصولات روستای داهوییه میتوان به زرد الو ، گردو و… میباشد که معروف ترین این محصولات انار است که بسیار خوش طعم و معروف است. مردم روستای داهوییه برای کشاورزی از اب قنات و چشمه استفاده میکنند.

در روستای داهوییه حرم مطهر امام زاده سلطان سید ابراهیم از نوادگان امام موسی کاظم قرار دارد که زیارتگاه مردم روستا ها و شهر های اطراف میباشد و اهالی برای ایشان احترام خاصی قائل هستند.

معرفی روستای داهوئیه
روستای داهوئیه در۱۶ کیلومتری جنوب شرق شهرستان زرند در دامنه کوه هایی سر به فلک کشیده قرار گرفته است. از آنجایی که این منطقه در ناحیه کوهستانی قرار دارد، دارای آب و هوایی سرد کوهستانی است و در بهار و تابستان بسیار خنک و معتدل می شود. همین آب و هوا در کنار سرسبزی آن باعث می شود که سالانه افراد زیادی برای گذران اوقات فراغت این روستا را انتخاب کنند.

روستا را کوه های سر به فلک کشیده ای احاطه کرده اند به طوری که از سه طرف به جزء جنوب غرب روستا توسط کوه ها محاصره شده است. آب و هوای کوهستانی آن از جمله مواردی است که می توان از آن به عنوان جاذبه گردشگری یاد کرد. این روستا دارای آب و هوایی مطبوع و پاک است و می تواند محل مناسبی برای گذران اوقات فراغت به شمار می رود. کوه های اطراف دارای پوشش گیاهی بی نظیری هستند که بر زیبایی آن ها افزوده است و عمده درختان موجود در آن ها درخت بادام کوهی محسوب می شود. آب روستا توسط یک قنات ویک چشمه تأمین می شود که قنات در قسمت پائینی و جنوبی و چشمه در قسمت شمالی قرار دارد. در این روستا می توانید باغ های میوه و زمین های کشاورزی زیادی را بیابید که به نوبه خود از جذابیت های این روستا به شمار می روند. محصولات کشاورزی روستا بیشتر گندم، جو و ذرت و محصولات باغی نیز شامل گردو، بادام، انواع مختلف زردآلو و انار است. در این روستا علاوه بر جاذبه های طبیعی، آثار تاریخی نیز وجود دارد که از میان آنها می توان به قلعه بزرگ به همراه یک برج دیده بانی اشاره کرد. این قلعه به صورت کامل از خشت ساخته شده بود و دارای یک سالن بزرگ و تقریبا ۸ اتاق، ۴ اتاق در یک طرف و ۴ اتاق در طرف دیگر، تشکیل شده است. از دیگر جاذبه های موجود در این روستا می توان امامزاده سلطان سید ابراهیم را نام برد.

روستای داهوییه زرند

روستای داهوییه زرند

 

 

 

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا