رفسنجانروستاهای رفسنجان

روستای ” دره دُر ”  رفسنجان

روستای ” دره دُر ”  رفسنجان

” دره دُر ” روستایی در ۴۲ کیلومتری شهرستان رفسنجان با چشم انداز سرسبز ، کوهستانی زیبا و چشمه های روان هرساله میزبان میهمانان نوروزی است.این روستا که در دامنه کوه ها خود را همچون مرواریدی نمایان کرده است و زیبایی های کوهستانی به آن رنگ و لعابی خاص داده است به طوریکه که از رفتن و زندگی کردن در آنجا لذت می برید. جذابیت های این روستا به حدی است که هر گردشگری را محو تماشای خود می کند و می توان آن را یکی از بهترین جاذبه های دیدنی و طبیعی اطراف شهر رفسنجان به حساب آورد.

همچنین مردم این روستا بسیار شاد و مهمان نواز هستند و ز گردشگرانی که به روستایشان میایند ، به بهترین شکل پذیرایی می کنند.

این روستا دارای سه امامزاده است که نام دو تن از این زیارتگاهها شاهزاده عبدالله (ع) و شاهزاده علی اصغر (ع) است .

در منطقه خوش آب و هوای این روستا به نام تنگر ۷۳۰ درخت چنار وجود دارد که با جاری بودن آبشاری روان از دل کوه در بین این درختان ، منظره زیبایی
برای گردشگران این منطقه ایجاد کرده است.

چشمه آب معدنی در این روستا ، طبیعت و سرزندگی فراوانی را برای این روستا و مکانی مناسب برای گردشگران به وجود آورده است و از بهترین آب معدنی های ایران به شمار میاید.

آب این چشمه در هیچ فصلی از سال کم نمی‌شود. فصل های بهار و تابستان بهترین زمان برای رفتن و پیدا کردن خلوتی برای آرامش در این روستاست تا بتوان چند روزی از زندگی شهری رها شد و به گذشته های شیرین دور برگشت.

تعطیلات آخر هفته در ایام بهار و تابستان ، طبیعت این روستا میزبان بیش از هفتصد خانوار است. محصولات این روستا شامل انجیر ، زردآلو ، گردو ، آلبالو ، هلو ، گیلاس ، خرمالو و آلو است و انار این منطقه جزء مرغوبترین و آبدارترین انار در ایران است .

 آب این منطقه معدنی و همچنین خاکش نیز دارای عناصر معدنی است و به همین دلیل بهترین انار از اینجا بدست می آید.

 دو قنات چشمه دره دُر و چشمه علی آباد در این منطقه وجود دارد که این چشمه ها در فصول بهار و تابستان جوشانند و اهالی از آبی گوارا بهره مند هستند.

 همچنین درخت چنار با قدمتی ۷۰۰ ساله  ای وجود دارد که بلندای زیبای این درخت چشم هر بیننده و رهگذری را به خود جلب می کند و در کنار این درخت جوی آب روان است و در تابستان سالمندان و در راه مانده ها از سایه این درخت لذت می برند.

 هرساله سر سبزی و طراوت این روستا در سیزده فروردین میزبان بیش از ۱۶ هزار نفر می باشد.

روستای ” دره دُر ”  رفسنجان

روستای ” دره دُر ”  رفسنجان

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا