شهربابکروستاهای شهربابک

روستای مسینان شهربابک

روستای مسینان شهربابک

مسينان شايد از نام مس گرفته شده باشد چنانچه در كوهستانهاي اطراف آن معادن مس وجود دارد و گفته مي شود بيشتر روستا هاي آن نام را دارند . روستاي مسينان شهربابك در منطقه اي بسيار خوش آب وهواواقع شده .

مسینان منطقه اي كوهستاني با آب وهواي خنك و دلپذير منطقه اي با آباديهاي بسيار كه هريك زيبايي خاص خود رادارد . سفر به منطقه مسينان ياد و خاطره جاده چالوس را درذهن شما زنده مي كند . طبیعتي بسيار سرسبز درفاصله كوتاهي از شهربابك در دل كوهستان . عظمت درختـــان گـــردوي چند صد ساله ٬ كوههاي سر به فلك كشيده رود هاي جاري ٬ باغهاي سرسبز با ميوه هاي رنگارنگ منطقه مسينان هر بيننده اي را جذب خود مي كند و بي شك مسينان را مي توان بهشت شهربابك ناميد .

بهشتي كه گوشه اي از عظمت و سرسبزي شهربابك را از گذشته هاي دور حفظ كرده و تا كنون از گزند انسان ويرانگر بدور مانده . منطقه اي بكر كه از ويرانگري توسعه معادن و كارخانجات صنعتي در امان مانده . منطقه مسينان داراي ۳۰ الي ۴۰ آبادي كوچك و بزرگ مي باشد كه از امكانات آب ٬ برق ٬ مخابرات و مركز بهداشت برخوردار است . راه اصلي آن از شهربابك تا مسينان آسفالت مي باشد و يكي از مناطق پرجمعيت روستايي شهربابك است . درآمد مردم منطقه از راه دامـــداري ٬ كشاورزي و بـــافت قــــــالي مي باشد . اين منطقه داراي يك رودخانه دائمي مي باشد كه آب آن به منطقه بياض رفسنجان سرازير مي شود .

 

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا