اخبار کرمان

ستاد هماهنگی خدمات سفر نوروزی استان کرمان تشکیل شد

ستاد هماهنگی خدمات سفر نوروزی استان کرمان برگزار و بر ایمنی و سلامت مسافران نوروزی به ویژه در راه‌ها و معرفی جاذبه‌های گردشگری روستاهای استان تاکید شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمان، ستاد هماهنگی خدمات سفر نوروزی استان کرمان صبح امروز با حضور سیدمصطفی آیت‌اللهی‌موسوی، معاون عمرانی استاندار کرمان، سعید شاهرخی، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان و اعضای این ستاد برگزار و بر ایمنی و سلامت مسافران نوروزی به ویژه در راه‌ها و معرفی جاذبه‌های گردشگری روستاهای استان تاکید شد.

سیدمصطفی آیت‌اللهی‌موسوی، معاون امور عمرانی استانداری کرمان در این جلسه، اظهار داشت: یکی از کمیته‌هایی که در ستاد هماهنگی خدمات سفر خیلی اهمیت دارد کمیته 30 و 60 کیلومتری جاده‌های استان است.

وی با بیان اینکه ورودی تمام شهرهای استان کرمان باید روشن شود، گفت: بر اساس آمارهای ارائه شده بسیاری از حوادث جاده‌ای در فاصله 30 تا 60 کیلومتری شهرها اتفاق می‌افتد و از این جهت روشنایی ورودی شهرها اهمیت ویژه‌ای دارد.

معاون امورعمرانی استانداری کرمان با اشاره به اینکه باید تمام تلاش خود را باید بگذاریم تا در نوروز امسال کمترین حوادث رانندگی و تلفات جاده‌ای را داشته باشیم، افزود: بسیاری از مردم در این ایام با خودرو شخصی به سفر می‌روند و همین موضوع آمار حوادث را نیز بیشتر می‌کند.

وی با بیان اینکه اماکن اقامتی که به صورت غیرمجاز فعالیت می‌کنند، باید شناسایی شده و با آنها برخورد شود ادامه داد: امنیت و آرامش مردم در سفرهای نوروزی بسیار اهمیت دارد و اماکن اقامتی در این حوزه نقش مهمی دارند.

آیت‌اللهی‌موسوی با اشاره به اینکه خیلی از نقاط روستایی استان کرمان جاذبه گردشگری دارند و مورد هدف گردشگری هستند، بیان کرد: خدمات سفرهای نوروزی در این نقاط هم باید دیده شود.

وی با بیان اینکه جلسات ستاد خدمات سفر باید در طول سال برگزار شود و برنامه داشته باشد، گفت: کمیته اطلاع‌رسانی باید به صورت مستمر برنامه داشته باشد و در جهت معرفی ظرفیت‌های گردشگری استان فعالیت کند.

معاون امورعمرانی استانداری کرمان با اشاره به اینکه نمایشگاه صنایع دستی در جذب گردشگر و معرفی ظرفیت‌های گردشگری استان موثر است و باید برای آن برنامه‌ریزی شود، افزود: مجتمع‌های بین راهی باید بازدید و پیگیری شود تا خدمات لازم به مسافران نوروزی در این مجتمع‌ها ارائه شود.

سعید شاهرخی، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان کرمان در این جلسه از حمایت‌های استاندار کرمان در حوزه میراث فرهنگی و گردشگری استان تشکر کرد و اظهار داشت: کرمان در تمام حوزه‌های گردشگری، میراث فرهنگی و صنایع دستی ظرفیت‌های بزرگی دارد.

وی با بیان اینکه خدمات سفر یکی از شاخص‌های مهم در توسعه گردشگری هر منطقه است و از این جهت بسیار اهمیت دارد، گفت: رویداد سفرهای نوروزی یک ظرفیت برای معرفی استان و شناساندن فرهنگ استان کرمان است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان کرمان با اشاره به اینکه نوروز امسال با بهار قرآن مصادف شده است و نیاز است که با تعامل و هم‌افزایی برنامه‌ها را پیش‌بینی کرد، افزود: بهبود خدمات و افزایش میزان رضایتمندی مهمانان نوروزی در اولویت برنامه‌های ستاد نوروزی استان کرمان است.

وی با بیان اینکه بازنگری و آسیب‌شناسی برنامه‌های سال قبل با هدف چشم‌انداز آینده استان را باید پیگیری کنیم، ادامه داد: در بهار طبیعت باید شرایطی فراهم شود تا روحیه شادابی و نشاط مردم افزایش پیدا کند.

شاهرخی با اشاره به اینکه حفظ سلامت و جان مردم در سفرهای نوروزی بسیار اهمیت دارد، بیان کرد: جاده و راه برای تامین سلامت مردم در سفرها یک موضوع مهم است و در این حوزه باید چاره‌اندیشی شود.

رضا بردبار معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان نیز در این جلسه اظهار داشت: نیاز است ستاد خدمات سفر شهرستان‌ها به مناسبت سفرهای نوروزی تشکیل شود.

وی با بیان اینکه کمیته‌های تخصصی تابعه ستادهای اجرایی خدمات سفر استان باید تشکیل شود، افزود: 13 کمیته ذیل ستاد خدمات سفر نوروزی استان کرمان در حوزه‌های مختلف تشکیل می‌شود.

رضا فلاح، مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان نیز در این جلسه با بیان اینکه هلال‌احمر در زمان سفرهای نوروزی در ورودی  15 شهرستان استان کرمان مستقر می‌شود، اظهار داشت: در شهرها نیاز است که شهرداری برنامه ویژه‌ای داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه اگر در ورودی همه شهرهای استان، شهرداری‌ها به ما کمک کنند قطعاً نتیجه بهتری خواهیم گرفت، افزود: نیاز است شماره‌های اضطراری سه رقمی معرفی بیشتری شود.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان به خدمت هلال احمر استان کرمان در این ایام اشاره کرد و گفت: جمعیت هلال‌احمر استان آمادگی دارد تا در ایام نوروز به مردم خدمت‌رسانی داشته باشد.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا