اخبار کرمان

سربازان گمنام بدون هیاهو در حال تامین امنیت کشور هستند

ستاندار کرمان، گفت: سربازان گمنام بدون هیاهو و در گمنامی در حال تامین امنیت کشور هستند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمان، محمدمهدی فداکار صبح امروز در شوراى ادارى استان کرمان که در سالن شهید مرتضوى برگزار شد، با تبریک ولادت امام زمان (عج) و روز سربازان گمنام، اظهار داشت: سربازان گمنام بدون هیاهو و در گمنامی در حال تامین امنیت کشور هستند که از همه این عزیزان تشکر می‌کنم.

وی با بیان اینکه انتخابات مهمترین مسئله کشور در سال جاری است و در استان هم فرآیند انتخابات تاکنون انجام شده است، گفت: تبلیغات انتخاباتی آغاز شده است و صدا و سیما کار خوبی در این حوزه انجام داده که جای تقدیر دارد.

استاندار کرمان با اشاره به اینکه از همه عوامل برگزاری انتخابات در استان تشکر می‌کنم و همه چیز برای برگزاری انتخابات در استان فراهم است، افزود: هیچ مدیری حق خروج از استان را تا بعد از برگزاری انتخابات ندارد، تمام دستگاه‌های اداری استان در ایام انتخابات در آماده‌باش هستند و همه امکانات باید پای کار بیاید.

وی با بیان اینکه برخی مدیران به‌عنوان معین شهرستان‌ها انتخاب شدند و مسئولیت سنگینی برای تجهیز امکانات و پشتیبانی دارند، ادامه داد: عوامل اجرایی و کارکنان دولت حق دخالت در انتخابات و جانبداری از یک داوطلب را ندارند و همه فقط به مشارکت مردم فکر و کمک کنند؛ وظیفه ما فقط پشتیبانی و برگزاری انتخابات است.

فداکار با اشاره به اینکه احتمال بارندگی در روز ۱۱ اسفند در استان کرمان وجود دارد که باید حضور مردم برای شرکت در انتخابات تسهیل شود، گفت: هر مانعی که برای حضور مردم در پای صندوق‌های رأی مشکل ایجاد می‌کند باید برطرف شود.

وی با بیان اینکه ۹ حوزه انتخابیه در استان کرمان وجود دارد و باید مردم را برای حضور باشکوه در انتخابات ترغیب و فرصت‌های انتخابات را تبیین کرد، افزود: در حوادث مصاحبه رسانه‌ای شیوه خاص خود را دارد و مدیران حق مصاحبه ندارند.

استاندار کرمان با اشاره به اینکه ۱۷ دی به‌عنوان روز کرمان در شورای عالی انقلاب فرهنگی مصوب شده است، گفت: با تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی 17 دی به‌عنوان روز کرمان در تقویم جمهوری اسلامی ایران ثبت می‌شود.

همه مدیران نسبت به زیباسازی و مناسب‌سازی ساختمان ادارات اقدام کنند

وی با بیان اینکه بخش بزرگی از نمای شهری، ساختمان ادارات است، افزود: تابلوهای ادارات خاموش است، نرده‌ها باید رنگ‌آمیزی شود و دیوارهای ادارات تمیز نیست؛ این مسئله مخصوص شهر کرمان هم نیست و ادارات در تمام شهرستان‌ها باید زیباسازی بشوند.

فداکار با بیان اینکه برخی ادارات هنوز پرچم محرم را تغییر ندادند، ادامه داد: تمیز کردن دیوار ادارات کار سختی نیست که این گونه بماند و تمام مدیران باید نسبت به زیباسازی نمای ساختمانی ادارات خود با شهرداری همکاری کنند.

وی با اشاره به اینکه ادارات باید مناسب‌سازی شود و امکان حضور معلولان و جانبازان در محیط اداره فراهم شود، گفت: یکی از جانبازان به من گفت برای کاری به یکی از ادارات رفته بودم اما با ویلچر نتوانستم داخل بروم و قرار شد یکی بیاید و مدارکم را بگیرد و کارهایم را درب اداره توی خیابان انجام بدهد.

استاندار کرمان با بیان اینکه متاسفانه برخی مردم به خیال اینکه ایشان فقیر است و دم درب اداره برای این موضوع ایستاده به ایشان صدقه دادند که باعث ناراحتی این جانباز شده است، افزود: ما اگر کار خودمان را درست انجام بدهیم باعث ناراحتی مردم نمی‌شویم.

وی با اشاره به اینکه همه مدیران باید نسبت به مناسب‌سازی ساختمان ادارات برای ورود معلولان و جانبازان اقدام کنند و این موضوع اهمیت زیادی دارد، گفت: تیم ارزیابی تشکیل شود و ادارات استان برای ورود معلولان با اولویت نیازها ارزیابی و اقدام عاجل شود.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا