اخبار کرمان

سرعت باد در شهربابک به ۷۲ کیلومتر بر ساعت رسید

مدیرکل هواشناسی استان کرمان گفت: حداکثر سرعت باد تا صبح امروز در شهربابک به ۷۲ کیلومتر بر ساعت و در انار به ۶۹ کیلومتر بر ساعت رسید.

محسن عراقی‌زاده، مدیرکل هواشناسی استان کرمان در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرمان، با بیان اینکه با ورود سامانه بارشی به استان کرمان شاهد افزایش ناپایداری‌های جوی به صورت افزایش ابر، بارش باران و رعد و برق در مناطق مختلف استان بودیم، اظهار داشت: پیش‌بینی می‌شود روز چهارشنبه جوی نسبتاً پایدار را در استان داشته باشیم.

وی با بیان اینکه از بعد از ظهر روز گذشته تا امروز وزش باد نسبتاً شدید و خیزش گرد و خاک را در استان داشتیم، افزود: حداکثر سرعت باد تا ساعت ۰۶:۳۰  صبح امروز در شهربابک به 72 کیلومتر بر ساعت و در انار به 69 کیلومتر بر ساعت رسید.

مدیرکل هواشناسی استان کرمان بیان کرد: حداکثر سرعت باد در کرمان به ۵۱ کیلومتر بر ساعت، در سیرجان به ۳۳ کیلومتر بر ساعت، در لاله زار به ۵۱ کیلومتر بر ساعت، در بافت ۲۲ کیلومتر بر ساعت، در بم به ۵۵ کیلومتر بر ساعت، در کهنوج به ۳۳ کیلومتر بر ساعت، در زرند به ۳۶ کیلومتر بر ساعت، در جیرفت به ۲۲ کیلومتر بر ساعت، در رفسنجان به ۶۲ کیلومتر بر ساعت و در راور به ۴۷ کیلومتر بر ساعت رسید.

وی با اشاره به اینکه با فعالیت این سامانه شاهد بارش باران در نقاط مختلف استان کرمان نیز بودیم، افزود: میزان بارندگی ۲۴ ساعت گذشته تا ساعت ۰۶:۳۰ صبح امروز هفتم فروردین ماه در شهربابک ۱۵.۶ میلی‌متر، در سیرجان 0.7 میلی‌متر، در لاله زار 20.5 میلی‌متر، در بافت 9.9 میلی‌متر، در زرند 4.5 میلی‌متر، در جیرفت 0.9 میلی‌متر و در میانده جیرفت 2.8 میلی‌متر بوده است.

عراقی‌زاده با بیان اینکه میزان این بارش‌ها در رفسنجان 2.5 میلی‌متر، در ارزوئیه 6.8 میلی‌متر، در دشت خاک زرند 21.8 میلی‌متر، در رابر 22.0 میلی‌متر و در راین 0.7 میلی‌متر است، ادامه داد: میزان بارش باران در فیض‌آباد راور 5.2 میلی‌متر، در کوهبنان 6.0 میلی‌متر، در ماهان 0.6 میلی‌متر، در سربیژن جیرفت 40.0 میلی‌متر، در هیشین جیرفت 2.0 میلی‌متر، در کلاکی دلفارد جیرفت 29.0 میلی‌متر و در ساردوئیه جیرفت 35.0 میلی‌متر است.

وی با اشاره به اینکه میزان بارندگی ۲۴ ساعت گذشته در رباط شهربابک ۱۰.۰ میلی‌متر، بیدستان خبر شهربابک 8.8 میلی‌متر، در جوزم شهربابک 25.0 میلی‌متر و در کمسرخ شهربابک 47.0 میلی‌متر است، گفت: میزان این بارش‌ها در پاقلعه شهربابک 50.0 میلی‌متر، در ریسه شهربابک 89.0 میلی‌متر، در راویز رفسنجان 65.0 میلی‌متر، در داوران رفسنجان 10.0 میلی‌متر، در بی بی حیات رفسنجان 10.0 میلی‌متر، در مانی رفسنجان 4.5 میلی‌متر، در علی آباد رفسنجان 7.5 میلی‌متر، در بیاض رفسنجان 2.5 میلی‌متر و در کبوترخان رفسنجان 2.0 میلی‌متر است.

مدیرکل هواشناسی استان کرمان، افزود: طی روزهای پنج‌شنبه و جمعه ضمن افزایش ابر، احتمال بارش خفیف باران در ارتفاعات شمال و برخی مناطق مرکزی استان نیز محتمل است.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا