اخبار کرمان

سرعت رسیدگی به شکایات کارگری در کرمان بیش از ۲ برابر شده است

مدیرکل کار و رفاه اجتماعی استان کرمان، گفت: سرعت رسیدگی به شکایات کارگری در استان بیش از دو برابر شده و میانگین مدت رسیدگی به شکایات به ۴۶.۵ روز رسیده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمان، مجتبی مصباح صبح امروز در جمع خبرنگاران با تبریک هفته کار و کارگر، اظهار داشت: این هفته از ۵ اردیبهشت ماه آغاز شده و ۱۱ اردیبهشت ماه آخرین روز این هفته است که در این هفته برنامه‌های متعددی در سطح کشور و استان کرمان برگزار شده است.

وی با اشاره به اینکه حسن شروع برنامه‌های این هفته دیدار کارگران با رهبر معظم انقلاب بود که با حضور حدود 500 کارگر از سراسر کشور برگزار شد، ادامه داد: اختتامیه همه این برنامه‌ها در سطح ملی امروز با تجلیل ریاست جمهور از کارگران نمونه، گروه‌های کار و کارفرمایان نمونه است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان با بیان اینکه در هفته کار و کارگر در سطح استان کرمان چیزی در حدود ۱۵۰ برنامه کارگری توسط اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان برگزار شد، افزود: علاوه بر آن صدها جشن کارگری نیز را در واحدهای کارگری ما در استان برگزار شد.

وی با اشاره به اینکه امروز برگزاری جشنواره ملی امتنان را داریم، ادامه داد: در این جشنواره از ۱۶ برگزیده حوزه کارگری و کارفرمایی برتر کشوری تجلیل می‌شود که دو نفر از این برگزیدگان از استان کرمان هستند که نشان از پویایی جامعه کارگری استان دارد.

مصباح با بیان اینکه سی و پنجمین دوره جشنواره امتنان فردا در کرمان برگزار و از کارگران و کارفرمایان نمونه استان با حضور مسئولان استانی تجلیل می‌شود، گفت: کارگران و خانواده‌های آنها بیش از نیمی از جمعیت استان کرمان را شامل می‌شوند .

وی با اشاره به شعار سال، گفت: بر این اساس مبنای کار ما مشارکت بیشتر جامعه کارگری است و تلاش می‌کنیم که تسهیلات و برنامه‌های اشتغال‌زایی استان را به سمت جامعه کارگری و استفاده از مشارکت مردم ببریم.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان با بیان اینکه سال گذشته ۳۷ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال روستایی و ۱۲۰ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال خانگی داشتیم، ادامه داد: تسهیلات اشتغال‌زایی وزارت کار به 44 میلیارد تومان افزایش یافته است.

وی با اشاره به اینکه تعهد اشتغال امسال استان کرمان چیزی در حدود ۴۰ هزار نفر است که ۲۵ درصد آنها باید از فارغ‌التحصیلان دانشگاهی باشد، افزود: دغدغه ما در استان و حتی کشور در ارتباط با اشتغال فارغ‌التحصیلان بیکار است.

مصباح با اشاره با سرعت رسیدگی به شکایات کارگری در استان طی دو سال گذشته بیش از دو برابر شده است، گفت: سال گذشته به ۴ هزار و ۱۱۲ پرونده شکایت کارگران از کارفرمایان رسیدگی شده و میانگین مدت رسیدگی به شکایات از ۱۰۲ روز در سال ۱۴۰۰ به ۴۶.۵ روز در سال ۱۴۰۲ رسیده است.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا