اخبار کرمان

سرعت وزش باد در انار به ۵۴ کیلومتر بر ساعت رسید

مدیرکل هواشناسی استان کرمان گفت: حداکثر سرعت وزش باد ثبت شده در ایستگاه هواشناسی انار در ۲۴ ساعت گذشته به ۵۴ کیلومتر بر ساعت رسید.

محسن عراقی‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرمان، با اشاره به حداکثر سرعت وزش باد ثبت شده در ایستگاه‌های هواشناسی استان کرمان طی 24 ساعت گذشته تا ساعت 14:00 ظهر امروز، اظهار داشت: سرعت وزش باد در انار به 54 کیلومتر بر ساعت و سرعت وزش باد در کرمان به 51 کیلومتر بر ساعت رسید.

وی با اشاره به اینکه سرعت وزش باد در شهربابک ۲۹ کیلومتر بر ساعت و در سیرجان ۳۳ کیلومتر بر ساعت ثبت شده است، گفت: حداکثر سرعت وزش باد در لاله‌زار 43 کیلومتر بر ساعت، در بافت 22 کیلومتر بر ساعت و در بم 15 کیلومتر بر ساعت ثبت شده است.

مدیرکل هواشناسی استان کرمان با بیان اینکه سرعت وزش باد در کهنوج به ۳۳ کیلومتر بر ساعت رسید، ادامه داد: حداکثر سرعت وزش باد در شهرستان زرند ۴۷ کیلومتر بر ساعت، در جیرفت ۱۵ کیلومتر بر ساعت و در رفسنجان ۲۹ کیلومتر بر ساعت بوده است.

احسان عراقی‌زاده، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمان نیز با بیان اینکه وقوع طوفان در جاده انار – مهریز در استان یزد از ظهر امروز منجر به مسدود شدن این محور شده بود، اظهار داشت:  طوفان گرد و خاک شعاع دید را در این جاده به کمتر از 10 متر رسانده بود.

وی از بازگشایی این محور خبر داد و افزود: با فروکش کردن طوفان این محور بازگشایی شد و اکنون تمامی جاده‌های ارتباطی استان کرمان باز و تردد روان در آنها برقرار است.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا