اخبار کرمان

سرو و چنارهای کهنسال باغ شاهزاده ماهان آماده میزبانی از مسافران نوروزی

سرو و چنارهای کهنسال باغ زیبای شاهزاده ماهان که از خیلی دورترها هم سربفلک کشیدنشان تماشایی شده برای میزبانی از مسافران نوروزی آماده هستند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمان، قصد گزارش تصویری از باغ شاهزاده ماهان را نداشتم، اما وقتی که از چند کیلومتری باغ عبور می‌کردم تماشای درختان سر به فلک کشیده آن از دور آن چنان مرا جذب خود کرد که راهم به سمت باغ کج شد.

باغ ۳.۵ هکتاری شاهزاده ماهان که قدمت ساخت آن به دوره قاجاریه برمی‌گردد در فاصله حدود 20 کیلومتری از شهر کرمان و در ارتفاع 2020 متری از سطح دریا در نزدیکی کوه‌های تیگران ماهان واقع شده است.

, سرو و چنارهای کهنسال باغ شاهزاده ماهان آماده میزبانی از مسافران نوروزی

این باغ بسیار زیبا و خیره کننده در سال ۲۰۱۱ توسط سازمان یونسکو در فهرست میراث جهانی قرار گرفت و هر ساله در ایام نوروز جزو بیشترین بازدیدکننده گردشگران از آثار تاریخی و گردشگری را دارد.

این روزها سرو و چنارهای کهنسال باغ زیبای شاهزاده ماهان که از خیلی دورترها هم سربفلک کشیدنشان تماشایی شده برای میزبانی از مسافران نوروزی آماده هستند و رخ نمایی می‌کنند. به جز سرو و چنارهای کهنسال تماشای درختان میوه باغ که به هنگام بهار شکوفه می‌دهند جلوه زیبایی از این اثر به جا مانده از تاریخ در ذهن هر بازدید کننده ای به جای می‌گذارد.

, سرو و چنارهای کهنسال باغ شاهزاده ماهان آماده میزبانی از مسافران نوروزی

, سرو و چنارهای کهنسال باغ شاهزاده ماهان آماده میزبانی از مسافران نوروزی

بنای باغ شاهزاده ماهان در دو قسمت از این باغ ساخته شده است و دارای یک معماری منحصر به فرد است که توسط عبدالحمید میرزا ناصرالدوله که ۱۱ سال حاکم کرمان بوده بنا شده است.

جریان آب از میان باغ و صدای شنیدن آب هنگامی که طول ۴۰۷ متری این باغ را به سمت بنای شاه‌نشین طی می‌کنیم آنقدر دلنشین است که ناخودآگاه هر بازدید کننده ای را وسوسه می‌کند تا دستی بر آب بزند و ساعتی خود را در تماشای این اثر تاریخی غرق کند.

, سرو و چنارهای کهنسال باغ شاهزاده ماهان آماده میزبانی از مسافران نوروزی, سرو و چنارهای کهنسال باغ شاهزاده ماهان آماده میزبانی از مسافران نوروزی, سرو و چنارهای کهنسال باغ شاهزاده ماهان آماده میزبانی از مسافران نوروزی

در گوشه گوشه باغ تماشای بازدیدکنندگانی که سرگرم عکس یادگاری و سلفی هستند نیز خود به تنهایی جذابیت خاصی دارد که چگونه انسان از همه دغدغه‌هایی که داشته باز مانده و از تماشای باغ شاهزاده ماهان لذت می‌برد.

باغ شاهزاده ماهان برای نوروز ۱۴۰۳ و میزبانی از مسافران نوروزی آماده و مهیا است و اگر قصد مسافرت به استان کرمان را دارید تماشای باغ شاهزاده ماهان در دل کویر را از دست ندهید.

, سرو و چنارهای کهنسال باغ شاهزاده ماهان آماده میزبانی از مسافران نوروزی, سرو و چنارهای کهنسال باغ شاهزاده ماهان آماده میزبانی از مسافران نوروزی, سرو و چنارهای کهنسال باغ شاهزاده ماهان آماده میزبانی از مسافران نوروزی, سرو و چنارهای کهنسال باغ شاهزاده ماهان آماده میزبانی از مسافران نوروزی, سرو و چنارهای کهنسال باغ شاهزاده ماهان آماده میزبانی از مسافران نوروزی, سرو و چنارهای کهنسال باغ شاهزاده ماهان آماده میزبانی از مسافران نوروزی, سرو و چنارهای کهنسال باغ شاهزاده ماهان آماده میزبانی از مسافران نوروزی, سرو و چنارهای کهنسال باغ شاهزاده ماهان آماده میزبانی از مسافران نوروزی

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا