اخبار کرمان

سی‌تی‌اسکن بیمارستان باهنر کرمان با همکاری سازمان ملل بهره‌برداری شد

سی‌تی‌اسکن بیمارستان باهنر کرمان با همکاری سازمان ملل بهره‌برداری شد

۴ اسفند ۱۴۰۲

یک دستگاه سی‌تی‌اسکن به ارزش تقریبی ۶۰۰ هزار دلار با همکاری کمیساریای عالی سازمان ملل در بیمارستان باهنر کرمان به بهره‌برداری رسید.
در ادامه فعالیت‌های حمایتی اداره کل امور اتباع و مهاجران خارجی استانداری کرمان و با همکاری کمیساریای عالی سازمان ملل، دستگاه سی‌تی‌اسکن به ارزش تقریبی ۶۰۰ هزار دلار در بیمارستان باهنر کرمان با حضور رییس دفتر فرعی کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان در کرمان و کارشناسان مرتبط اداره کل امور اتباع استانداری به بهره‌برداری رسید.

روح الله خضری‌پور مدیر امور بین‌الملل اداره کل امور اتباع و مهاجران خارجی استانداری کرمان در این مراسم بیان کرد: در حادثه انفجار‌های تروریستی گلزار شهدای کرمان کادر درمان و علوم پزشکی با تلاش شبانه‌روزی و بدون توجه به ملیت و نژاد، اقدامات درمانی قابل توجهی را برای مجروحان حادثه انجام دادند که قابل تقدیر است.

جمیل شاهو رییس دفتر فرعی کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان در کرمان نیز خدمات دولت جمهوری اسلامی ایران و اداره کل امور اتباع و مهاجران خارجی استانداری کرمان قدردانی کرد.

جمعیت مهاجران خارجی در کرمان حدود ۱۰ درصد کل جمعیت این استان و افزون بر ۳۰۰ هزار نفر تخمین زده شده است.

باتوجه به آمار بالای مهاجران در کرمان و نیز قاچاق اتباع بیگانه غیرمجاز از راه‌های مواصلاتی این استان به دیگر مناطق کشور که به طور معمول با سوانح رانندگی همراه است و بارسنگینی به بهداشت و درمان کشور وارد می‌کند، مسئولان استان بار‌ها اعلام کرده اند که کمک‌های نهاد‌های بین المللی به کشور و کرمان باید افزایش یابد.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا