اخبار کرمان

شناسنامه افراد تا قبل از انتخابات تحویل متقاضیان می‌شود

مدیرکل ثبت احوال استان کرمان، گفت: تا قبل از برگزاری انتخابات شناسنامه‌های تمام افرادی که درخواست داده و مدارک خود را تحویل دفاتر پیشخوان داده‌اند، چاپ و تحویل متقاضیان می‌شود.

محمد قاسمی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرمان، با اشاره به اینکه در آستانه برگزاری دو انتخابات مهم دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری در 11 اسفندماه قرار داریم، اظهار داشت: در ادوار گذشته انتخابات برای شرکت در انتخابات ارائه اصل شناسنامه به دلیل آن که باید مُهر می‌شد، الزامی بود.

وی با اشاره به اینکه در قانون جدید انتخابات این شرایط تغییر کرده است، گفت: براساس ماده ۱۱ قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی اخذ رای از رای دهندگان با ارائه یکی از پنج مدرک هویتی انجام می‌شود و ارائه هر کدام از این مدارک در روز رای‌گیری مشکلی نخواهند داشت.

مدیرکل ثبت احوال استان کرمان بیان کرد: در ماده ۱۱ قانون جدید انتخابات تصریح شده که رای دهندگان با ارائه اصل یکی از مدارک پنجگانه هویتی شامل شناسنامه، گواهینامه راهنمایی و رانندگی، کارت هوشمند ملی، گذرنامه و پایان خدمت می‌توانند در انتخابات شرکت کنند.

وی ادامه داد: در انتخابات یازدهم اسفندماه احراز هویت رای دهندگان توسط دستگاه‌هایی که از قبل تعبیه شده از پایگاه اطلاعات جمعیتی کشور احراز می‌شود و مشکلی در این ارتباط وجود ندارد.

قاسمی در ارتباط با افرادی که درخواست شناسنامه جدید دادند، بیان کرد: براساس قانون جدید برای شرکت در انتخابات صرفاً نیازی به ارائه شناسنامه نیست، با این وجود کارگروه‌های کاری ویژه‌ای در این حوزه تشکیل شده است.

وی با بیان اینکه هیچ مشکلی در این ارتباط وجود نخواهد داشت، گفت: تا قبل از برگزاری انتخابات شناسنامه‌های تمام افرادی که درخواست داده و مدارک خود را تحویل دفاتر پیشخوان داده‌اند، چاپ و تحویل متقاضیان می‌شود.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا