اخبار کرمان

شهادت یکی دیگر از دانش‌آموزان اتباع افغانستانی انفجار تروریستی در بیمارستان

مدیرکل آموزش و پرورش کرمان با بیان اینکه شب گذشته یکی دیگر از دانش‌آموزان در بیمارستان به شهادت رسید که از اتباع افغانستانی است، گفت: کادر درمان پیگیرند هر چه سریع‌تر مصدومان این انفجار تروریستی سلامت خود را پیدا کنند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمان، رضا رضایی صبح امروز در مراسم گرامیداشت شهدای دانش آموز حادثه تروریستی گلزار شهدا کرمان که با حضور وزیر آموزش و پرورش، رئیس کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی و خانواده و همکلاسی‌های این شهدای دانش‌آموز در سالن اجتماعات خواجه نصیر دانشگاه فرهنگیان کرمان برگزار شد با گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان به‌ویژه شهدای دانش‌آموز انفجار تروریستی کرمان اظهار داشت: امروز همه بر سر کلاس درس حاج قاسم حاضر شدیم و شهدای دانش‌آموز نظاره‌گر ما هستند؛ از آنها می‌خواهیم که دست ما را هم بگیرند و از رفقای شهیدمان می‌خواهیم که ما را نیز شفاعت کنند.

وی با تسلیت به خانواده شهدای این انفجار تروریستی، گفت: این حادثه نه تنها کرمان بلکه ایران اسلامی را عزادار و داغدار کرد و از خدا می‌خواهیم که به خانواده شهدا صبر عطا کند و امیدواریم که هر چه سریع‌تر حال مصدومان این انفجار بهبود پیدا کند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان با اشاره به اینکه شهدا پاک و طاهر و منزه در گلزار شهدای کرمان حاضر شدند و ناجوانمردانه به شهادت رسیدند، افزود: جنایتکاران باید در دنیا و آخرت پاسخگوی این اعمال ننگین خود باشند که با رذالت و در اوج پستی کودکان ما را به شهادت رساندند.

وی با بیان اینکه دشمن بداند برای ما هیچ مرگی عزتمندانه‌تر از شهادت نیست و به آن افتخار می‌کنیم، ادامه داد: مرگ حق است و روزی باید این دنیا را ترک کنیم و به سوی آخرت برویم پس چه بهتر که در راه خدا جان خود را از دست بدهیم و شهادت در راه خدا لذت بخش است.

رضایی با اشاره به اینکه خون‌های پاکی در گلزار شهدای کرمان ریخته شد و گناه آنها دوست داشتن حاج قاسم بود، گفت: از روز شنبه کلاس‌های درس ما با قدرت بیشتر و با همت بیشتر دانش‌آموزان فعالیت خود را آغاز کرده است.

وی رو به دانش آموزان حاضر در این جلسه، گفت: همه ما دلسوز فراق شهدای دانش‌آموز و همکلاسی‌های خود هستیم اما راه آنها را ادامه خواهیم داد و دشمن خیال تعطیلی کلاس‌های درس را به گور خواهد برد و دشمنان ما بدانند که دانش‌آموزان کرمانی راه شهدای همکلاسی خود را ادامه می‌دهند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان با بیان اینکه شب گذشته نیز یکی دیگر از دانش‌آموزان در بیمارستان به شهادت رسید که از اتباع افغانستانی است، افزود: تمام تلاش خود را خواهیم کرد و کادر درمان هم پیگیر هستند که هر چه سریع‌تر مصدومان این انفجار تروریستی سلامت خود را پیدا کنند.

وی با اشاره به اینکه بیشتر شهدای دانش‌آموز این انفجار تروریستی از ادارات نواحی یک و دو آموزش و پرورش هستند، گفت: دانش‌آموزان سرمایه کشور هستند و تمام تلاش خود را خواهیم کرد تا با روحیه بهتر و با انگیزه بیشتر تحصیل خود را ادامه دهند و ادامه دهنده راه شهدا و مکتب شهید سلیمانی باشند.

شهدای دانش‌آموز ما مدافعان حرم شهید سلیمانی شدند

علیرضا منادی سفیدان رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی نیز صبح امروز در مراسم گرامیداشت شهدای دانش آموز حادثه تررویستی گلزار شهدا کرمان که با حضور وزیر آموزش و پرورش و خانواده و همکلاسی‌های این شهدای دانش‌آموز در سالن اجتماعات خواجه نصیر دانشگاه فرهنگیان کرمان برگزار شد با تسلیت به خانواده شهدای انفجار تروریستی کرمان، اظهار داشت: کرمانی‌ها شخصیت‌های بزرگی همچون شهید باهنر و شهید سلیمانی تقدیم نظام مقدس اسلامی کردند.

وی با بیان اینکه در تاریخ است که در هزار سال پیش کرمانی‌ها آمدند و ضریح حضرت سیدالشهداء (ع) را ساختند، گفت: اخیراً هم کرمانی‌ها در صیانت از حرم اباعبدالله الحسین (ع) گام‌های بزرگی برداشتند.

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه ما همیشه به شهید سلیمانی افتخار می‌کنیم، ادامه داد: حاج قاسم برای حضرت زهرا (س) صحن آن حضرت را در نجف اشرف ساخت و این شهید بزرگوار همیشه در مسیر اهل‌بیت (ع) بود.

وی با بیان اینکه حاج قاسم در جریان دفاع از حرم نیز کارهای بزرگی انجام داد، گفت: امروز شهدای دانش‌آموز ما نیز مدافعان حرم شدند چرا که برای بزرگداشت حاج قاسم در گلزار شهدای کرمان حاضر شده بودند.

منادی سفیدان با اشاره به اینکه صهیونیسم و آمریکا دشمنان جلادی هستند، بیان کرد: زمانی که وارد کرمان شدم گفتم که در کرمان کربلای دیگری اتفاق افتاده است و این حادثه ما را به عاشورا برد.

وی با بیان اینکه خط سرخ شهادت از دهم محرم سال ۶۰ هجری آغاز شده و هنوز خون حسین (ع) می‌جوشد، گفت: شهدای ما نیز به امام حسین (ع) اقتدا کردند و نشان دادند که راه و نهضت حسینی همچنان ادامه دارد.

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه دشمن در هر جبهه‌ای برای ما نقشه کشیده است و حتی دانشمندان ما را نیز به شهادت رساند، افزود: دشمن بداند که اگر تعدادی از دانش‌آموزان ما را به شهادت می‌رساند ما هنوز 17 میلیون دانش‌آموز دیگر داریم که راه حاج قاسم را ادامه می‌دهند.

وی با بیان اینکه همه مردم ایران داغدار شدند و در همه شهرها به خیابان‌ها آمده و این جنایت را محکوم کردند، ادامه داد: امیدواریم هر چه سریعتر عاملان این حادثه به سزای عمل خود برسند.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا