اخبار کرمان

شهادت یکی دیگر از مجروحان انفجار تروریستی کرمان/ “نازنین آچکزهی” ۱۱ ساله به شهدا پیوست

رئیس اورژانس کرمان، گفت: مجموع تعداد مصدومان بستری انفجار تروریستی کرمان در بیمارستان به ۱۰ نفر رسیده که ۵ نفر آنها کودک زیر ۱۵ سال هستند.

سید محمد صابری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرمان، با اشاره به تعداد مصدومان باقی‌مانده و بستری در زمان حاضر حادثه تروریستی کرمان در بخش‌های ویژه و عادی بیمارستان‌ها تا ساعت 6 صبح سوم بهمن‌ماه، اظهار داشت: مجموع تعداد مصدومان بستری این حادثه در بیمارستان‌ها به 10 نفر رسیده است.

رئیس مرکز فوریت‌های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی کرمان با اشاره به اینکه این مصدومان در بیمارستان‌ها تحت درمان قرار دارند، عنوان کرد: از میان 10 مصدوم فعلی این انفجار، 4 نفر زن، 1 نفر مرد و 5 کودک زیر 15 سال هستند که در بیمارستان روند درمان خود را طی می‌کنند.

صابری با اعلام اینکه از بین ۱۰ مصدوم این حادثه که هنوز در بیمارستان‌‌ها بستری هستند، 5 نفر در بخش مراقبت‌های ویژه، 4 نفر در سایر بخش‌ها و یک نفر بستری مجدد در بخش هستند و تحت درمان قرار دارند، گفت: 1 نفر از مصدومان به دستگاه متصل هستند و 4 نفر نیز در آی‌سی‌یو تحت نظر قرار دارند.

رئیس مرکز فوریت‌های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی کرمان همچنین از افزایش آمار شهدای انفجار تروریستی کرمان خبر داد و گفت: دختر بچه 11 ساله‌ای به‌نام نازنین آچکزهی نیز ساعت پنج و نیم صبح امروز ایست قلبی کرده و فوت می‌کند.

وی با بیان اینکه این دختر بچه که از اتباع خارجی است ۱۳ دی‌ماه در انفجار تروریستی دچار خونریزی مغزی و آسیب شدید ریه شده بود، گفت: این کودک همان شب تحت عمل جراحی مغز قرار گرفته و چست تیوب دو طرفه (لوله داخل ریه) گذاشته می‌شود.
صابری با اشاره به اینکه این کودک با سطح هوشیاری ۵  درICU ادامه درمان پیدا می‌کند، افزود: طی روزهای اخیر سطح هوشیاری بیمار به 3 کاهش پیدا می‌کند و در نهایت ساعت پنج و نیم صبح امروز ایست قلبی کرده و فوت می‌کند.

به گزارش تسنیم، ساعت ۱۴:۵۰ دقیقه و ‌15:17 دقیقه بعد از ظهر 13 دی‌ماه همزمان با چهارمین سالروز شهادت شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی دو انفجار تروریستی در محدوده گلزار شهدای کرمان اتفاق افتاد، دو حادثه تلخ و خونبار که منجر به شهادت و مصدوم شدن تعداد زیادی از زائران مزار حاج قاسم شد .

لازم به ذکر است دو حادثه تروریستی ۱۳ دی‌ماه کرمان در مجموع 284 مجروح برجا گذاشت که 195 نفر از آنان در 12 بیمارستان دولتی، خصوصی و نظامی کرمان بستری شدند.

شهادت یکی دیگر از مجروحان انفجار تروریستی کرمان/ “نازنین آچکزهی” ۱۱ ساله به شهدا پیوست

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا