اخبار کرمان

شهردار کرمان: ۱۰ بوستان بزرگ شهر کرمان ویژه مسافران نوروزی مهیا شد

شهردار کرمان گفت: ۱۰ بوستان بزرگ در نقاط مختلف شهر کرمان ویژه مسافران نوروزی مهیا شده است و مسافران می‌توانند در این بوستان‌ها اسکان داشته باشند.

محسن تویسرکانی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرمان، با تبریک بهار قرآن و بهار طبیعت و آرزوی قبولی طاعات و عبادات روزه‌داران، اظهار داشت: در آستانه سال جدید تعدادی از بوستان‌های شهر کرمان برای نوروز بهسازی و رنگ‌آمیزی شد.

وی با بیان اینکه از بین بوستان‌های شهر کرمان تعداد 10 بوستان بزرگ در نقاط مختلف شهر کرمان ویژه مسافران نوروزی مهیا شده است، گفت: مسافران نوروزی می‌توانند در این بوستان‌ها اسکان داشته باشند و چادر بزنند.

سرپرست شهرداری کرمان با اشاره به اینکه سعی شده زیرساخت‌های لازم از جمله سرویس بهداشتی و آلاچیق در این بوستان‌ها برای راحتی مسافران نوروزی فراهم باشد و مشکلی از این بابت نداریم، افزود: آتش‌نشانی و اورژانس نیز در این 10 بوستان مستقر است تا در صورت نیاز مشکلات پیش آمده را برطرف کند.

وی با بیان اینکه این بوستان‌ها دسترسی به فروشگاه دارند و از نظر امنیتی نیز باجه پلیس در آن در نظر گرفته شده است، ادامه داد: پارک مسافر ورودی شهر کرمان از سمت جاده تهران، بوستان جنگلی پردیسان قائم در محدوده گلزار شهدای کرمان و بوستان مرتضوی انتهای بلوار جهاد مهمترین این بوستان‌ها هستند که روشنایی آنها نیز مناسب‌سازی شده است.

تویسرکانی با اشاره به اینکه بحث روشنایی شهر کرمان یکی از مشکلات است که مورد گلایه‌مندی برخی شهروندان هم بود، گفت: خوشبختانه با پیگیری که آقای استاندار هم انجام دادند شرکت توزیع برق پای کار آمده و تقویت روشنایی معابر شهری در حال انجام است.

وی با بیان اینکه در روزهای اخیر روشنایی میدان آزادی تا چهارراه کاظمی با استفاده از لامپ‌های ال ای دی تقویت شده است، افزود: در نهایت تاکنون بیش از هزار لامپ در سطح شهر کرمان تعویض شده که از همکاری شرکت توزیع برق تشکر می‌کنم.

سرپرست شهرداری کرمان با اشاره به سایر اقدامات شهرداری کرمان برای استقبال از نوروز ۱۴۰۳ و میزبانی از مسافران نوروزی عنوان کرد: طرح پیشران شهرداری برای آماده‌سازی شهر در ایام نوروز از ابتدای بهمن‌ماه آغاز شده است و همه شهرداری‌های مناطق در این طرح فعالیت داشتند.

وی با بیان اینکه از آغاز اجرای این طرح تاکنون حدود ۲۰ هزار درخت در سطح شهر کرمان در معابر و بوستان‌ها کاشته شده است، گفت: از ابتدای بهمن‌ماه و در قالب جشنواره پیشواز شهر از نوروز تحت عنوان پیشران تاکنون، معابر شهر کرمان به طول 155 هزار و 100 متر خط‌کشی شده است.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا