اخبار کرمان

«شهید القدس»| آمادگی زادگاه شهید سلیمانی برای میزبانی از زائران حاج قاسم

دهیار روستای قنات ملک از برگزاری یادواره شهید سلیمانی و گردهمایی ایل سلیمانی در روز جمعه ۱۵ دی‌ماه در روستای زادگاه حاج قاسم خبر داد.

محمد سلیمانی دهیار روستای قنات ملک در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرمان با بیان اینکه روستای قنات ملک چیزی در حدود 250 خانوار و جمعیتی قریب به هزار نفر دارد که در شرق شهرستان رابُر واقع شده است، اظهار داشت: این روستا زادگاه اَبَرمرد و استوره بزرگ مقاومت شهید سلیمانی است و افتخار دارد که این سردار بزرگ جهان اسلام را در دامن خود پرورش داده است.

وی با اشاره به اینکه در ایام چهارمین سالگرد شهادت سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی قرار داریم، گفت: زادگاه شهید سلیمانی در طول سال میزبان زائران و دلدادگان مکتب شهید سلیمانی است اما تعداد این مهمانان در ایام سالگرد شهادت سردار دل‌ها افزایش بسیار زیادی دارد.

دهیار روستای قنات ملک با بیان اینکه مردم این روستا افتخار دارند که از هفته‌های گذشته میزبان مهمانانی از سراسر کشور و حتی دیگر کشورها باشند، ادامه داد: این مهمانان در سفر به روستای قنات ملک زادگاه سردار دل‌ها، زیارت قبور مطهر شهدا و همچنین قبور مطهر پدر و مادر سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و بازدید از مدرسه موزه روستا را در برنامه دارند.

وی با اشاره به اینکه در ایام چهارمین سالگرد شهادت سیدالشهدای جبهه مقاومت شهید سلیمانی برگزاری برنامه‌های متعدد و متنوعی در روستای زادگاه حاج قاسم برنامه‌ریزی شده است، گفت: مهم‌ترین این برنامه‌ها برگزاری یادواره شهید سلیمانی و گردهمایی ایل سلیمانی در این روستاست.

سلیمانی با بیان اینکه یادواره سپهبد شهید سلیمانی جمعه ۱۵ دی‌ماه در روستای قنات ملک برگزار می‌شود، افزود: اهالی این روستا از هفته‌های قبل در حال آماده کردن برنامه‌ها و مقدمات برگزاری این یادواره هستند.

وی با اشاره به اینکه در حاشیه این یادواره غرفه‌های عفاف و حجاب، تهاجم فرهنگی و یادمان شهدا در محل برگزاری یادواره برپا می‌شود، ادامه داد: سه موکب نیز در این روستا راه‌اندازی می‌شود که ضمن پذیرایی از زائران، خدمات فرهنگی متنوعی را به میهمان ارائه می‌کنند.

دهیار روستای قنات ملک از راه‌اندازی موکبی از ابتدای دهه مقاومت در ورودی روستای قنات ملک خبر داد و افزود: برادران بسیجی در این موکب خدمت مختلفی را به مهمانان، مسافرین و زائران ارائه می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه چندین خانه در روستای قنات ملک جهت پذیرایی از مهمانان و زائران شهید سلیمانی مهیا شده است، گفت: از همه هم استانی‌ها و دلدادگان به شهید سلیمانی برای حضور در این مراسم دعوت می‌شود

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا