اخبار کرمان

«شهید القدس»| برپایی موکب‌های درمانی و جانمایی آمبولانس‌ در مسیرهای تردد زائران حاج قاسم

رئیس علوم پزشکی کرمان گفت: در راستای حفظ سلامت زائران شهید سلیمانی بر توزیع و سلامت مواد غذایی توزیع شده در موکب‌ها نظارت کافی انجام می‌شود.

مهدی احمدی‌نژاد، رئیس کمیته بهداشت و درمان ستاد ترویج مکتب شهید سلیمانی استان کرمان در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرمان، با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا به ویژه سیدالشهدای جبهه مقاومت شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی، اظهار داشت: در ایام چهارمین سالگرد شهادت سردار دل‌ها قرار داریم و در این روزها شاهد حضور خیل زائران از سراسر کشور در استان کرمان هستیم.

وی با اشاره به راه‌اندازی کمیته‌های 16 گانه سالگرد شهادت حاج قاسم در استان کرمان، بیان کرد: یکی از این کمیته‌ها بهداشت و درمان ستاد ترویج مکتب شهید سلیمانی است که ریاست آن به عهده دانشگاه علوم پزشکی کرمان است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمان با بیان اینکه از مدت‌ها قبل قرارگاه امام علی علیه السلام تشکیل شده است، گفت: در این قرارگاه مباحث بهداشتی درمانی دهه مقاومت در استان کرمان، بحث و بررسی شده و برای آن برنامه‌ریزی شده است.

وی با اشاره به اینکه بیشترین مسئله مدنظر در حوزه نظارت بوده است، ادامه داد: بر توزیع و سلامت مواد غذایی که در این ایام در موکب‌ها توزیع می‌شود، نظارت کافی باید انجام شود.

احمدی‌نژاد با بیان اینکه در این راستا تیم‌هایی مشخص و تعیین شده که در این مقطع زمانی به چه شکل باید عمل کنند، افزود: در این ایام استان کرمان میزبان تعداد زیادی از زائران، ارادتمندان و دلدادگان شهید سلیمانی از سراسر کشور و حتی دیگر کشورها است و همه این اقدامات در راستای حفظ سلامت زائران حاج قاسم انجام می‌شود.

«شهید القدس»| برپایی موکب‌های درمانی و جانمایی آمبولانس‌ در مسیرهای تردد زائران حاج قاسم

وی تاکید کرد: همه بزرگواران و موکب‌دارانی که در این ایام قصد خدمت‌رسانی به زائران شهید سلیمانی و توزیع مواد غذایی را دارند باید با هماهنگی مسئولان بهداشتی و درمانی این اقدامات را انجام دهند تا کوچک‌ترین مشکلی برای زائران حاج قاسم ایجاد نشود.

رئیس کمیته بهداشت و درمان ستاد ترویج مکتب شهید سلیمانی استان کرمان با اشاره به دیگر اقدامات پیش‌بینی شده در این ایام، بیان کرد: برپایی موکب‌های درمانی و جانمایی آمبولانس‌ها در مسیرهای تردد زائران انجام شده است و بیمارستان‌ها و کادر درمان استان برای خدمت رسانی بهتر به زائران شهید سلیمانی آمادگی کامل دارد.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا