اخبار کرمان

«شهید القدس»| پخش ۱۵ هزار دقیقه ویژه برنامه سالگرد شهید سلیمانی از صدا و سیمای کرمان

مدیرکل صدا و سیمای کرمان از تولید و پخش بالغ بر ۱۵ هزار دقیقه ویژه برنامه رادیو تلویزیونی سالگرد شهادت شهید حاج قاسم سلیمانی از صدا و سیمای کرمان خبر داد.

احمد علیرمضانی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرمان، با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا، اظهار داشت: امسال چهارمین سالی است که سالگرد شهادت شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی برگزار می‌شود و در این سال‌ها تجارب خوبی در ستاد مرکزی ترویج مکتب شهید سلیمانی استان کرمان کسب شده است.

وی با بیان اینکه یکی از این کمیته‌ها، کمیته رسانه، فضای مجازی و روابط عمومی است، گفت: این کمیته تاکنون چندین جلسه با مطبوعات و رسانه‌های سراسر استان برگزار کرده است و خانه‌های مطبوعات شمال و جنوب استان، ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی شمال و جنوب، بسیج رسانه استان، بسیج صدا و سیمای کرمان، روابط عمومی استانداری و معاون روابط عمومی سپاه ثارالله استان کرمان از جمله اعضای این کمیته هستند.

مدیرکل صدا و سیمای استان کرمان با اشاره به اینکه برنامه‌ریزی‌های متعددی برای برگزاری این مراسم شده است، بیان کرد: برنامه‌های این کمیته در دو بخش کمیته و اعضای غیر صدا و سیما و برنامه‌های صدا و سیما در حال اجرا است و مردم ما در سطح استان و کشور بازتاب و نمود آن را شاهد هستند.

وی با بیان اینکه اعضای غیر صدا و سیمای این کمیته اجرای ۱۰۰ برنامه را به ما ارائه کردند که این برنامه‌ها در حال اجرا است، ادامه داد: پیش‌بینی شده که در این ایام بالغ بر 15 هزار دقیقه برنامه در ارتباط با شهید سلیمانی و دهه مقاومت از صدا و سیمای کرمان و از گلزار شهدای کرمان پخش شود.

علیرمضانی با اشاره به اینکه با فعالیت رسانه‌ای که در سنوات اخیر انجام شده است در این ایام یک اربعین را در کرمان شاهد هستیم، گفت: برگزاری این کار عظیم از توان صدای و سیمای مرکز کرمان خارج بوده و از ظرفیت شبکه‌های سراسری هم برای انجام این رسالت عظیم استفاده شده، از سوی دیگر تمام اعضای کمیته شامل همه خبرگزاری‌ها، روزنامه‌ها، هفته‌نامه‌ها و پایگاه‌های خبری در شمال و جنوب استان کرمان فعالیت ویژه خود را آغاز کردند و همه داوطلبانه و با عشق و علاقه پای کار هستند.

وی با بیان اینکه برنامه‌های رسمی ستاد بزرگداشت چهارمین سالگرد شهادت حاج قاسم از امروز آغاز شده است، افزود: با این وجود فعالیت‌های کمیته رسانه چند قدم از برنامه‌های رسمی جلوتر است و از پنجشنبه هفته گذشته با پوشش سراسری دعای کمیل از گلزار شهدای کرمان از شبکه‌های سراسری ویژه برنامه‌های ما آغاز شده است.

مسئول کمیته رسانه، فضای مجازی و روابط عمومی ستاد ترویج مکتب شهید سلیمانی استان کرمان با اشاره به ایجاد یکسری زیرساخت در محدوده گلزار شهدای کرمان برای رسانه‌های سراسری، ملی و برون‌مرزی، بیان کرد: چهار استودیوی تلویزیونی و یک استودیوی رادیویی در محدوده گلزار شهدای کرمان ایجاد شده که بخشی از این‌ها در مسیر و بخشی در خود گلزار شهدا است.

وی با بیان اینکه در روزهای گذشته رادیو مقاومت، رادیو گفت‌وگو و رادیو ایران فعالیت خود را در این زیرساخت‌ها آغاز کردند، گفت: برای بسیج صدا و سیمای کشور با همکاری شبکه یک زیرساخت جداگانه‌ای ایجاد شده و مسئولیت بخشی از ارتباط با شبکه‌های سراسری و استانی به آنها واگذار شده است.

علیرمضانی با اشاره به اینکه در کنار همه این اقدامات، شبکه استانی کرمان در استودیویی که مربوط به خود آن است، برنامه‌های متعددی را از گلزار شهدای کرمان دارد، افزود: از جمله این برنامه‌ها، برنامه شبانه «مالک» است که هر شب به طور زنده و با حضور شخصیت‌های استانی و ملی پخش می‌شود.

وی با بیان اینکه چهار معاونت رادیو، تلویزیون، خبر و فضای مجازی یکسری تولیدات ویژه این ایام را دارند، ادامه داد: فردا در سالروز میلاد حضرت فاطمه زهرا (س) و شهادت سردار دل‌ها شهید حاج قاسم سلیمانی، ویژه برنامه سردار فاطمی را داریم که این برنامه به صورت زنده از رادیوهای سراسری پخش می‌شود.

مدیرکل صدا و سیمای استان کرمان با اشاره به اینکه در این ایام هر صدا و تصویری که از گلزار شهدای کرمان به روی آنتن ملی، سراسری و برون مرزی می‌رود یا توسط همکاران ما تولید شده و یا هماهنگی آن به عهده همکاران ما بوده است، گفت: کار بزرگ و عظیمی در حال انجام است و در این مسیر از خود سردار مدد گرفتیم.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا