اخبار کرمان

شور انتخاباتی در دانشگاه باهنر کرمان/ مناظره ۵ داوطلب نمایندگی مجلس

در آستانه برگزاری دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی جلسات مناظره‌های انتخاباتی در دانشگاه بین‌المللی شهید باهنر کرمان برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمان، در آستانه برگزاری دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در راستای افزایش مشارکت و آگاه‌سازی شهروندان، همچنین کمک به انتخاب اصلح در بین جامعه دانشگاهی جلسات مناظره‌های انتخاباتی در تالار وحدت دانشگاه بین‌المللی شهید باهنر کرمان برگزار می‌شود.

حسین اکبری‌فرد رئیس دانشگاه بین‌المللی شهید باهنر کرمان در حاشیه برگزاری مناظره انتخاباتی تعدادی از داوطلبان نمایندگی مجلس شورای اسلامی در تالار وحدت دانشگاه در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم اظهار داشت: همه باید برای مشارکت حداکثری مردم پای صندوق‌های رأی و انتخاب فرد اصلح تلاش کنیم و در این زمینه دانشگاه که جمع نخبگانی است وظیفه سنگین‌تری دارد.

وی با اشاره به برگزاری مناظره انتخاباتی در دانشگاه، گفت: این مناظره‌ها به همت بسیج دانشجویی و همکاری سایر تشکل‌های دانشجویی برگزار می‌شود که تعدادی از داوطلبان نمایندگی مجلس ثبت‌نام کردند و مطابق برنامه و جدولی که بسته شده این مناظره‌ها برگزار می‌شود.

رئیس دانشگاه بین‌المللی شهید باهنر کرمان با اشاره به استقبال خوب دانشجویان در روز اول این برنامه، افزود: این مناظره‌ها در دو تاریخ دوشنبه و چهارشنبه برگزار می‌شود و زمان برنامه طوری تنظیم شده که هم داوطلبین نظرات و دیدگاه‌های خود را بیان کرده و خود را معرفی کنند و هم دانشجویان سوالات خود را مطرح و جواب بگیرند.

وی با بیان اینکه در میان داوطلبانی که برای حضور در دانشگاه ثبت‌نام کردند تعدادی شناخته شده و عده‌ای هم تاکنون مسئولیتی نداشتند، خاطرنشان کرد: این ظرفیت وجود دارد که داوطلبان خود را معرفی و برنامه‌های خود را بیان کنند.

به گزارش تسنیم امروز در نخستین برنامه مناظره‌های انتخاباتی در دانشگاه شهید باهنر کرمان آقایان محمدمهدی زاهدی، احمد آذربهرام، محمدرضا علیزاده، محمدعلی عسکری و عبدالحمید فرخیان حضور داشتند و در روز چهارشنبه نهم اسفندماه جاری نیز آقایان محمدرضا پورابراهیمی، محمدرضا باهنر، محمدحسن عرب زاده، محمدمهدی عرب نژاد ، مجید دوستعلی و شهباز حسن پور حضور خواهند داشت.

به گزارش تسنیم استان کرمان دارای ۱۰ کرسی نمایندگی در مجلس شورای اسلامی است که از ۹ حوزه انتخابیه شهرستان‌های کرمان و راور، شهرستان شهربابک، شهرستان‌های کهنوج، منوجان، رودبارجنوب، قلعه‌گنج، فاریاب و جازموریان، شهرستان‌های بافت، رابُر و ارزوئیه، شهرستان‌های بم، ریگان، فهرج، نرماشیر و گنبکی، شهرستان‌های جیرفت و عنبرآباد، شهرستان‌های رفسنجان و انار، شهرستان‌های زرند و کوهبنان و شهرستان‌های سیرجان و بردسیر انتخاب می‌شوند

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا