اخبار کرمان

صدور سند مالکیت برای ۹۹.۸ درصد اراضی ملی استان کرمان

رئیس کل دادگستری استان کرمان، گفت: از مجموع ۱۷ میلیون هکتار اراضی ملی استان برای ۹۹.۸ درصد اراضی اسناد مالکیت صادر شده است.

 

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمان، حجت‌الاسلام ابراهیم حمیدی صبح امروز در جمع خبرنگاران در تشریح آخرین وضعیت حدنگاری استان کرمان، اظهار داشت: از مجموع 107 هزار هکتار محدوده شهری که در نقشه کاداستر جانمایی شده است.

وی با بیان اینکه تاکنون برای ۷۹.۳ درصد محدوده شهری سند مالکیت صادر شده است، گفت: برای مابقی نیز در صورت درخواست، تقاضای صدور سند و پیگیری از سوی مالکین با استفاده از ظرفیت قانون تعیین تکلیف و ثبت عادی قابل تحقق است.

رئیس کل دادگستری استان کرمان گفت: از مجموع ۱۷ میلیون هکتار اراضی ملی استان تاکنون ۹۹.۸ درصد اسناد مالکیت صادر شده است و باقیمانده صدور سند مالکیت اراضی ملی در دستور کار دستگاه‌های متولی قرار گرفته است.

وی افزود: از مجموع حدود ۱۰۳ هزار هکتار محدوده روستا که در نقشه کاداستر جانمایی شده است، تاکنون ۶ هزار و ۶۸۱ هکتار سند مالکیت صادر شده است و لازم است در قالب قانون الحاق از سوی ادارات بنیاد مسکن ابتدا پرونده تشکیل و سپس با استفاده از ظرفیت قانونی، اسناد اراضی روستایی تعیین تکلیف شود.

حمیدی با بیان اینکه از مجموع ۷۴۵ هزار هکتار اراضی کشاورزی استان تاکنون ۲۲۰ هزار و ۷۰۰ هکتار اسناد مالکیت صادر شده است، ادامه داد: لازم است سازمان ثبت اسناد استان برنامه عملیاتی اتمام حدنگاری اراضی کشاورزی را در دستور کار خود قرار داده و این مهم با اهتمام جدی دستگاه‌های مربوطه به‌خصوص سازمان جهاد کشاورزی، منابع طبیعی و درخواست و همکاری متصرفین قابل تحقق است.

وی با اشاره به اینکه از مجموع ۴۸ هزار هکتار محدوده شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت که در نقشه کاداستر جانمایی شده است، ۸ هزار و ۷۳۷ هکتار سند مالکیت صادر شده است، گفت: در قالب قانون الحاق از سوی اداره بنیاد مسکن و پرونده‌های تشکیلی با استفاده از ظرفیت قانون تعیین تکلیف اسناد مالکیت صادر می‌شود.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا