اخبار کرمان

صدور مجوز آغاز فعالیت مجدد فرودگاه شهدای سیرجان/ پروازهای فرودگاه کرمان کو‌چک شد

مدیرکل فرودگاه‌های استان کرمان با بیان اینکه حدود دو ماه فرودگاه شهدای سیرجان تعطیل بود گفت: مجوز سازمان هواپیمایی کشور برای آغاز به کار مجدد این فرودگاه شده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمان، علی جزینی‌زاده مدیرکل فرودگاه‌های استان کرمان ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه استان کرمان، با بیان اینکه پنج فرودگاه فعال در شهرستان‌های کرمان، سیرجان، جیرفت، رفسنجان و بم داریم.

وی با اشاره به اینکه فرودگاه‌های استان کرمان به‌عنوان یک زیرساخت بزرگ برای استان محسوب می‌شود، گفت: در طول انقلاب خدمات خوبی برای توسعه زیرساخت‌ها انجام شده است و به غیر از فرودگاه کرمان مابقی فرودگاه‌های استان بعد از انقلاب احداث شده است.

مدیرکل فرودگاه‌های استان کرمان با بیان اینکه نگهداری سیستم‌های ارتباطی و راهداری توسط نیروهای داخلی و توان مهندسی کشور در حال انجام است در حالیکه قبل از انقلاب وابستگی داشتیم، افزود: بهسازی سطوح پروازی فرودگاه سیرجان در حال انجام است و تقریبا دو هزار و 700 متر از باند آسفالت لایه اول شده است و خط‌کشی انجام شده است.

وی با اشاره به اینکه مجوز سازمان هواپیمایی کشور برای آغاز به کار مجدد فرودگاه سیرجان صادر شده است، بیان کرد: حدود دو ماه این فرودگاه تعطیل بود و در حال حاضر بهسازی لازم انجام شده و مجوز آغاز به کار مجدد نیز اخذ شده است.

جزینی‌زاده با بیان اینکه آمادگی پذیرش پرواز در فرودگاه سیرجان وجود دارد و شرکت‌های پروازی می‌توانند برنامه خود را اعلام کنند، گفت: بهسازی فرودگاه بم نیز آغاز شده و زیرساخت‌های فرودگاه بم توسعه پیدا می‌کند.

وی با اشاره به اینکه دیوار حفاظتی فرودگاه جیرفت به طول ۱۴ کیلومتر در حال احداث است، این فرودگاه قبلاً دیوار حفاظتی نداشته است، افزود: در فرودگاه‌های کرمان و رفسنجان نیز پروژه‌های خوبی در حوزه ایمنی پروازها و زیرساختی در حال انجام است.

مدیرکل فرودگاه‌های استان کرمان با اشاره به اینکه غالب پروازهای فرودگاه‌های کرمان توسط شرکت هواپیمایی ماهان انجام می‌شود، ادامه داد: فرودگاه کرمان از بین 52 فرودگاه کشور رتبه هشتم کشوری را در بحث تعداد پروازها کسب کرده است.

وی با بیان اینکه فرودگاه‌های کرمان آمادگی شبانه‌روزی پذیرش پرواز را دارند، پذیرای تمام شرکت‌های پروازی هستیم و هیچ محدودیتی از این بابت نیست، گفت: در 9 ماهه گذشته تقریباً 21 درصد افزایش پرواز نسبت به مدت مشابه سال قبل داشتیم.

جزینی‌زاده با اشاره به اینکه در سال جاری 5 هزار و 468 سورتی پرواز از فرودگاه کرمان انجام شده است، افزود: در سال جاری به دلیل کوچک شدن پروازها با کاهش مسافر روبه‌رو بودیم و امیدوار هستیم که در آینده جبران شود.

وی با بیان اینکه پیگیری‌های زیادی انجام شده تا افزایش پرواز را داشته باشیم و استاندار کرمان نیز پیگیر است، ادامه داد: تعدادی پرواز فوق‌العاده گذاشته شده تا کمبودها جبران شود و تلاش می‌کنیم تا در آینده تعداد پروازها افزایش پیدا کند.

وی با اشاره به اینکه استان کرمان یک استان صنعتی و معدنی است و تقاضا برای بلیط هواپیما زیاد شده است، گفت: چهار روز هفته پرواز برای مشهد و بالعکس انجام می‌شود و محدودیتی برای پذیرش پرواز از سوی شرکت‌های هواپیمایی نداریم.

مدیرکل فرودگاه‌های استان کرمان با بیان اینکه فرودگاه کرمان یک فرودگاه بین‌المللی است، ادامه داد: محدودیتی برای پذیرش پروازهای خارجی در فرودگاه کرمان وجود ندارد.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا