اخبار کرمان

صف یک کیلومتری برای اهدای خون در کرمان/ مشکل کمبود خون برطرف شد

مدیرکل انتقال خون استان کرمان گفت: در حال حاضر مشکل کمبود خون نداریم و تنها کسانی که گروه خونی O  منفی دارند به مراکز انتقال خون مراجعه کنند.

ایرج شکوهی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرمان، با تسلیت شهادت تعدادی از هموطنان در حادثه تروریستی روز گذشته در مسیر گلزار شهدای کرمان، اظهار داشت: این حادثه نشان داد که دشمنان ما همیشه در کمین هستند و حتی به زن و کودک و پیرزن و پیرمرد هم رحم نمی‌کنند.

وی با بیان اینکه روز گذشته پس از اتفاق ناگوار و فاجعه بزرگی که رخ داد، تعداد زیادی از مجروحان به بیمارستان‌ها اعزام شدند، گفت: همکاران پزشک ما به دلیل آن که فرصتی برای تعیین گروه خونی مجروحان نداشتند از گروه خونی دهنده عمومی O منفی برای همه مصدومان استفاده کردند و به این دلیل با کمبود این گروه خونی مواجه شدیم.

مدیرکل انتقال خون استان کرمان با اشاره به اینکه در همان بدو حادثه بالغ بر ۵۱۵ واحد خونی به مجروحان این حادثه تزریق کردیم و این باعث کاهش ذخایر خونی ما شد، ادامه داد: در فراخوانی که از رسانه‌ها داده شد مردم ما بلافاصله به مراکز انتقال خون استان مراجعه کردند و ثابت کردند که همیشه همراه نظام و دلسوز هموطنان خود هستند.

وی با بیان اینکه شب گشته صف یک کیلومتری پشت درب انتقال خون کرمان ایستاده بودند و تا پاسی از شب همکاران ما مشغول خونگیری بودند، افزود: مقداری خون هم از دیگر استان‌ها تامین شده است.

شکوهی با اشاره به اینکه در حال حاضر مشکل کمبود خون نداریم، ادامه داد: تنها کسانی که گروه خونیO  منفی دارند به مراکز انتقال خون مراجعه کنند و نیازی به مراجعه دیگر گروه‌های خونی نیست و مشکل تمام مصدومان از نظر گروه خونی حل شده است.

به گزارش تسنیم، ساعت ۱۴:۵۰ دقیقه و در ‌15:17 دقیقه بعد از ظهر 13 دی‌ماه سالروز شهادت شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی، دو انفجار تروریستی در محدوده گلزار شهدای کرمان اتفاق افتاد که حادثه اول در ورودی گلزار شهدای کرمان و حادثه دوم در ورودی تخت درگاه قلی‌بیگ اتفاق افتاد است که در این حادثه تعداد زیادی از هموطنان مصدوم و شهید شدند.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا