اخبار کرمان

طرح اضطراری تامین آب شهر کرمان کلنگ‌زنی شد

با حضور استاندار کرمان آیین کلنگ‌زنی ۴ طرح آبرسانی شهرستان کرمان با اعتباری بالغ بر ۵ هزار میلیارد ریال برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمان، آیین کلنگ‌زنی 4 طرح آبرسانی شهرستان کرمان با اعتباری بالغ بر 5 هزار میلیارد ریال صبح امروز با حضور محمدمهدی فداکار استاندار کرمان، نمایندگان مردم کرمان در مجلس شورای اسلامی، فرماندار و دیگر مسئولان استان کرمان برگزار شد.

استاندار کرمان در این آیین اظهار داشت: با توجه به وقفه ایجاد شده در پروژه خط انتقال آب از خلیج فارس به شهر کرمان، طرح اضطراری تامین آب شهر کرمان در حال انجام است.

فداکار با اشاره به کمبود آب شهر کرمان، گفت: امیدوار هستیم با اقداماتی که انجام می‌شود برای تابستان سال آینده در شهر کرمان نگرانی کمبود آب نداشته باشیم.

وی با بیان اینکه در این طرح آبرسانی به مجموعه گلزار شهدای کرمان نیز دیده شده است، افزود: در این طرح با اعتباری بالغ بر ۱۸۰ میلیارد ریال، لوله‌گذاری به طول 10 کیلومتر انجام می‌شود.

طرح اضطراری تامین آب شهر کرمان کلنگ‌زنی شد

استاندار کرمان با اشاره به اینکه یکی از مشکلات شهر کرمان مربوط به مشکل کمبود آب در رینگ دور شهر است، بیان کرد: امکان تقویت شبکه آب نبود که با اجرای این طرح و با اصلاح خط آبرسانی این مشکل نیز در حال حل شدن است.

به گزارش تسنیم ۴ طرح آبرسانی شهرستان کرمان با اعتباری بالغ بر ۵ هزار میلیارد ریال کلنگ‌زنی شد؛ در این پروژه، طرح آبرسانی اضطراری به شهر کرمان با اعتباری بالغ بر 3550 میلیارد ریال انجام می‌شود.

در این طرح حفر و تجهیز ۲۰ حلقه چاه پدافندی انجام، یک مخزن ۵۰۰ متر مکعبی احداث و ۲۰ کیلومتر خط انتقال آب و ۱۵ کیلومتر خط برق رسانی ایجاد می‌شود.

طرح اضطراری تامین آب شهر کرمان کلنگ‌زنی شد

جلوی ۳۰ درصد پرت آب کرمان باید گرفته شود

علیرضا عبدیان در این آیین با گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان، اظهار داشت: امروز عملیات اجرایی ۴ طرح آبرسانی بزرگ در شهرستان کرمان کلنگ‌زنی شد.

وی با اشاره به اینکه این پروژه‌ها با اعتبار 5 هزار میلیارد ریال اجرا می‌شوند، گفت: امیدوار هستیم بهره‌برداری از این طرح‌ها نگرانی مردم کرمان برای کمبود آب در تابستان سال آینده را کم کند.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمان با بیان اینکه ۱۴۷ میلیارد تومان پروژه نیز امروز افتتاح می‌شود، افزود: این طرح‌های آبرسانی نیز برای شهرستان کرمان است که از سال‌های قبل عملیات اجرایی آن آغاز شده است.

وی با اشاره به اینکه دو حلقه چاه برای تامین آب شرب شهرهای چترود و ماهان نیز حفر و تجهیز شده است، گفت: این دو طرح نیز با اعتباری بالغ بر ۱۲۰ میلیارد ریال افتتاح می‌شود.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا