اخبار کرمان

طرح «مسجد پایگاه قرآنی» در مساجد استان کرمان برگزار می‌شود

سرپرست کانون‌های مساجد استان کرمان از برگزاری طرح مسجد پایگاه قرآنی در مساجد استان خبر داد و گفت: تا کنون ۱۰۰ کانون فرهنگی هنری اسامی خود را ثبت کردند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمان، علی مهدی‌خانی صبح امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه با موضوع تشریح ویژه‌برنامه‌ها، طرح‌ها و فعالیت‌های قرآنی ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان کرمان، اظهار داشت: مساجد نقش مهمی در برابر حجم جنگ ترکیبی دشمن دارند.

وی با بیان اینکه شبکه مساجد محلات راه‌اندازی می‌شود و ارتباط نزدیک بین بچه‌های مسجد در محلات مختلف در حال شکل‌گیری است، گفت: طرح ملی مساجد پایگاه قرآنی در استان کرمان در حال اجرا است.

سرپرست ستاد هماهنگی کانون‌های مساجد استان کرمان با اشاره به اینکه اجرایی شدن این طرح لبیک به ندای رهبر معظم انقلاب اسلامی برای ترویج سبک زندگی قرآنی در جامعه است، افزود: برگزاری جلسات هفتگی قرآن در مساجد از اهداف این طرح است.

وی با بیان اینکه طرح مساجد پایگاه قرآنی در چهار مرحله اجرایی می‌شود که مرحله اول جلسات هفتگی قرآن مجلسی است، ادامه داد: شناسایی کانون‌ها انجام شده است.

مهدی‌خانی با اشاره به اینکه 100 کانون فرهنگی هنری استان اسامی خود را برای طرح مساجد پایگاه قرآنی ثبت کردند که تاکنون 41 کانون در سامانه تأیید شدند، بیان کرد: تجلیل از مادران قرآنی توسط 30 کانون تخصصی خواهران در استان کرمان انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه در حال حاضر ۲۵ قاری تراز اول استان کرمان برای همکاری در این طرح در سامانه ثبت‌نام کردند، گفت: 147 کانون فرهنگی هنری مساجد در شهرستان کرمان داریم و حدود 80 کانون مساجد در شهر کرمان فعال است.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا