اخبار کرمان

عاملان آتش‌سوزی اراضی منابع طبیعی راین به دادگاه معرفی شدند

مدیرکل منابع طبیعی استان کرمان با اشاره به شناسایی عاملان احتمالی اراضی منابع طبیعی بخش راین شهرستان کرمان، گفت: این افراد شناسایی و به دادگاه معرفی شدند.

علیرضا ابوالحسنی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرمان، اظهار داشت: تحقیقات برای شناسایی عاملین احتمالی آتش‌سوزی عرصه‌های منابع طبیعی در بخش راین شهرستان کرمان از همان ساعات اولیه حریق در منطقه آغاز شد.

وی با بیان اینکه متأسفانه بر اثر این آتش‌سوزی بیش از یک هکتار از اراضی منابع طبیعی در آتش سوخت، گفت: در بازدید از منطقه توسط یگان حفاظت منابع طبیعی استان کرمان تا نقطه آتش‌سوزی و شاهدین عینی این مسئله قطعی شد که عامل انسانی در این حریق دخیل بوده است.

مدیرکل منابع طبیعی شمال استان کرمان با اشاره به اینکه چند نفر از عاملین احتمالی این آتش‌سوزی شناسایی و به دستگاه قضایی معرفی شدند خاطرنشان کرد: این افراد با دستور قضایی به دادگاه احضار شدند که جلسه اولیه دادرسی هفته آینده برگزار می‌شود.

وی با تقدیر از خبرگزاری تسنیم برای پیگیری این پرونده، عنوان کرد: سیاست اداره کل منابع طبیعی استان کرمان نیز پیگیری و برخورد قاطع با عاملین تخریب عرصه‌های منابع طبیعی است و اگر این موضوع محرز شود که آتش‌سوزی از روی قصد و غرض انجام شده است تا آخرین مرحله دادگاه جلو می‌رویم.

ابوالحسنی با بیان اینکه معرفی و برخورد عاملان تخریب اراضی منابع طبیعی توسط دستگاه قضایی می‌تواند در پیشگیری از این اتفاقات در آینده جلوگیری کند و بازدارنده است، گفت: تخریب هرگونه منابع طبیعی جرم است و براساس قانون با متخلفین برخورد قانونی می‌شود.

وی عنوان کرد: این پرونده را هم براساس قانون جلو می‌بریم و از مردم هم درخواست داریم که مشاهده هرگونه تخریب و یا آتش‌سوزی منابع طبیعی را بلافاصله با شماره‌های 139 و 1504 کد امداد جنگل و مرتع اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری کرمان در میان بگذارند چرا که با اطلاع‌رسانی به موقع از خسارت‌های جبران ناپذیر به عرصه‌های مرتعی و جنگلی جلوگیری می‌شود.

به گزارش تسنیم، بر اثر آتش‌سوزی سه‌شنبه 7 فروردین در محدوده روستای خیچ و قصرمیان بخش راین در شهرستان کرمان بیش از یک هکتار از اراضی ملی منابع طبیعی در آتش سوخت که با اطلاع به موقع ساکنین روستا و اقدام مامورین یگان حفاظت از پیشروی بیشتر آتش جلوگیری و حریق مهار شد.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا