اخبار کرمان

عجین شدن خون شیعه و سنی در انفجار تروریستی کرمان؛ وحدت تنها راه مقابله با کفر است‌

امام جمعه کرمان با بیان اینکه خون شیعه و سنی در انفجار تروریستی کرمان عجین شده است، گفت: باید با وحدت جهان اسلام مقابل استکبار جهانی ایستاد و مبارزه کرد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمان، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن علیدادی سلیمانی نماینده ولی‌فقیه در استان کرمان امشب ‌در آیین گرامیداشت شهدای اتباع افغانستانی انفجار تروریستی 13 دی‌ماه کرمان که با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین سید رمضانعلی موسوی‌ مقدم نماینده مقام معظم رهبری و نماینده ولی‌فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران برگزار شد، اظهار داشت: نماینده ویژه مقام معظم رهبری برای دیدار با خانواده شهدای انفجار تروریستی به کرمان آمدند.

وی ادامه داد: در ارتباط با این شهدا باید بگویم که ما همه ما روزی این دنیا را ترک می‌کنیم و از نظر قرآن مرگ انکار ناپذیر است اما خیلی مهم است که خداوند برخی‌ها را در موضوع مرگ گلچین می‌کند و با شهادت آنها را برای همیشه تاریخ عزیز می‌کند.

نماینده ولی‌فقیه در استان کرمان با بیان اینکه در دهه‌ها آیه قرآن کریم مقام و جایگاه شهید عنوان شده است و خداوند می‌فرماید شهدا زنده هستند و نزد پروردگار خود روزی می‌خورند، افزود: شهدا زندگانی هستند که بر اعمال و رفتار ما ناظر هستند.

وی با اشاره به اینکه شهید موقعیتی در زندگی خود اجرا می‌کند تا به درجه رفیع شهادت می‌رسد و شهید سلیمانی گفت انسان اول باید شهید زندگی کند تا به شهادت برسد، ادامه داد: امروز به حدود 25 خانواده شهید سر زدیم و همه خانواده این شهدا وقتی از ویژگی شهید خود می‌گفتند نشان از ممتاز بودن این افراد بود.

علیدادی سلیمانی با بیان اینکه ما در برابر شهدا وظایفی داریم و باید به وظیفه خود عمل کنیم، گفت: خیلی افتخار می‌کنیم که گلزار شهدای کرمان محل وحدت شیعه و سنی شده و خون شهیدان سنی و شیعه با هم عجین شده است.

وی با اشاره به اینکه شهید سلیمانی شهید تقریب مذاهب بود و همیشه به دنبال صلح و وحدت بود، افزود: امروز هم در گلزار شهدای کرمان شهیدان از مذاهب مختلف به او می‌پیوندند.

نماینده ولی‌فقیه در استان کرمان با بیان اینکه یک روز شهید سلیمانی به من گفت دیگر طاقت ماندن روی زمین را ندارم وقتی اشک چشم کودک افغانستانی، یمنی، لبنانی، سوری و عراقی را می‌بینیم که مظلومانه مورد ظلم قرار می‌گیرند و کاری نمی‌توانم انجام بدهم، ادامه داد: از خدا می‌خواهیم وحدت جهان اسلام را هر روز بیشتر از گذشته بیشتر کند.

وی با اشاره به اینکه امروز مردم غزه از زن و کودک مظلومانه به شهادت می‌رسند و باید با وحدت جهان اسلام مقابل استکبار جهانی و صهیونیسم ایستاد و مبارزه کرد، گفت: امروز بچه‌های مظلوم غزه به جرم اینکه مسلمان هستند به شهادت می‌رسند.

علیدادی سلیمانی با بیان اینکه دشمن از مقاومت و راه مقاومت اسلام نگران است، افزود: پیامبر اسلام (ص) همیشه از اختلاف بین امت اسلام نگران بوده است و امروز وظیفه هر مسلمانی اتحاد و همبستگی برای مقابله با کفر است.

محمدمهدی فداکار استاندار کرمان نیز در این جلسه با بیان اینکه در انفجار تروریستی کرمان خون‌های به ناحقی بر زمین ریخت و خون شیعه و سنی با هم عجین شده است، اظهار داشت: شهدای انفجار تروریستی به دست شقی‌ترین افراد روی زمین به شهادت رسیدند.

وی با اشاره به اینکه دشمنان در نابودی اسلام با هم متفق النظر هستند و برای آنها ایرانی و افغانستانی و عراقی و غیره فرقی نمی‌کند، گفت: خون شهدای انفجار تروریستی کرمان باعث وحدت جهان اسلام خواهد شد و از خدا می‌خواهیم به برکت خون شهدا ما را رهرو راه شهدا قرار بدهد.

مولوی سید احمد انوری نیز در این جلسه با تسلیت به همه خانواده شهدای ایرانی و افغانستانی در انفجار تروریستی کرمان، اظهار داشت: از ایرانی‌ها تشکر می‌کنیم که در این حادثه در کنار ما بودند و خانواده شهدا را همراهی کردند.

وی ادامه داد: از اینکه مسئولان کرمان برای دلداری به خانواده‌های داغدار شهدا در جمع ما حاضر شدند خیلی خوشحال شدیم و از خداوند برای شما برکت و ثواب خواهانیم.

مولوی سید احمد انوری با بیان اینکه مقام شهید بر کسی پوشیده نیست و وقتی احادیث رسول خدا(ص) و آیات قرآن را در مورد شهادت می‌خوانیم هر انسانی مشتاق شهادت می‌شود، گفت: انسان در هر حالی باید به دنبال جذب رضایت الهی باشد.

وی با اشاره به اینکه خداوند در قرآن کریم ما را سفارش به وحدت امت اسلام کرده است و بدترین گناه تفرقه انداختن بین مسلمین است، افزود: ایمان انسان وقتی کامل می‌شود که نسبت به یکدیگر محبت داشته باشیم و مهر ورزیدن وظیفه یک مسلمان است.

وی با بیان اینکه فتنه‌هایی که امروز شاهد آن هستیم نتیجه تفرقه بین امت اسلام است و دشمن از همان ابتدای اسلام همیشه با تفرقه‌افکنی اهداف خود را دنبال کرده است، ادامه داد: ما باید از خواب غفلت بیدار شویم و در یک صف واحد مقابل کفر و اسرائیل و آمریکا بایستیم.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا