اخبار کرمان

غرس ۳۵ هزار نهال در مجتمع‌‌‌های کشت و صنعت بنیاد تعاون زندانیان استان کرمان

با حضور رئیس کل دادگستری استان کرمان به مناسبت هفته منابع طبیعی آیین غرس ۳۵ هزار نهال در مجتمع‌‌‌های کشت و صنعت بنیاد تعاون زندانیان در استان آغاز شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمان، به مناسبت هفته منابع طبیعی با حضور حجت‌الاسلام ابراهیم حمیدی، رئیس کل دادگستری استان کرمان آیین غرس 35 هزار نهال در مجتمع‌‌‌های کشت و صنعت بنیاد تعاون زندانیان در استان کرمان آغاز شد که از این تعداد 4 هزار نهال در مجتمع‌ کشت و صنعت ماهان بنیاد تعاون زندانیان کاشته می‌شود.

حجت‌الاسلام ابراهیم حمیدی در حاشیه آغاز کاشت درخت در مجتمع کشت و صنعت بنیاد تعاون زندانیان ماهان در جمع خبرنگاران با بیان اینکه در استان کرمان یکی از بهترین مجتمع‌های کشت و صنعت زندانیان شکل گرفته و در حال توسعه و بازیابی است، اظهار داشت: با مدیریت خوب امیدوار هستیم که در سال‌های آینده شاهد شکوفایی بهتر و بیشتر این مجموعه باشیم.

وی بیان کرد: بنیاد تعاون زندانیان در راستا کارآفرینی و اشتغال زندانیان در سراسر کشور و کمک به خانواده‌های زندانیان فعالیت می‌کند و درآمدهای حاصل از این مجموعه‌ها صرفاً در این راه و برای بازیابی شخصیت زندانیان و اشتغال آنها چه در زمان سپری کردن دوران محکومیت و چه پس از آن فعالیت می‌‌کند.

رئیس کل دادگستری استان کرمان با بیان اینکه بنیاد تعاون زندانیان زمینه اشتغال را برای زندانیان فراهم می‌کند تا پس از آزادی به دلیل فقر اقتصادی بازگشت مجدد به زندان نداشته باشند و از این جهت کار با اهمیتی است، گفت: در این مجتمع‌ها به دنبال آن هستیم تا کسانی که به زندان می‌آیند شخصیت آن بازپروری شده و زمینه اشتغال و زندگی آبرومند پس از آزادی برای آنها فراهم شود.

وی با اشاره به اینکه امیدوار هستیم تا در آینده در استان کرمان شاهد تحقق این رسالت مهم قوه قضائیه در بازپروری شخصیت زندانیان باشیم، افزود: امروز با حضور خبرنگاران از برخی از ظرفیت‌هایی که در این مجموعه وجود دارد نیز بازدید‌هایی انجام شد.

حمیدی با اشاره تولید و آماده‌سازی مواد غذایی در این مجموعه بیان کرد: راه اندازی کارخانه مربا در این مجموعه نیز در دستورکار است که در آینده نزدیک به بهره برداری می‌رسد.

وی با بیان اینکه کاشت نهال در این مجتمع در راستای افزایش و بهسازی باغات انجام شده و به دنبال آن هستیم که در آینده این خدمات افزایش پیدا کند، افزود: امروز ۳۵ هزار اصله نهال در سطح استان در مجتمع‌های کشت و صنعت بنیاد تعاون زندانیان غرص و کاشته می‌شود که برای توسعه این مراکز است.

رئیس کل دادگستری استان کرمان با اشاره به اینکه یکی از ظرفیت‌هایی که قوه قضائیه بر آن تاکید دارد استفاده از مجازات‌های جایگزین حبس است، گفت: قضات ما می‌توانند به جای اینکه افراد را به زندان معرفی کنند از این ظرفیت استفاده شود تا در این مجتمع‌ها مشغول به کار شوند.

, غرس ۳۵ هزار نهال در مجتمع‌‌‌های کشت و صنعت بنیاد تعاون زندانیان استان کرمان

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا