اخبار کرمان

فریب شبهه‌افکنی دشمن را نخوریم

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان کرمان گفت: عملکرد برخی مسئولان را نباید پای جمهوری اسلامی نوشت و باید حواسمان باشد که فریب شبهه‌افکنی‌های دشمن را نخوریم.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمان، حجت‌الاسلام سعید شهابی شامگاه گذشته در جشن ولادت سرداران کربلا در جمع جوانان هیئتی در مسجد مقدس حضرت جوادالائمه(ع) ده‌زیار با تبریک اعیاد شعبانیه اظهار داشت: در این مجالس که منتسب به اهل‌بیت (ع) است جا دارد از شهدا یاد کنیم که چگونه‌مردن و شهادت را آموختند و به ما یاد دادند که در راه دین خدا باید ثابت قدم بود.

وی با بیان اینکه هر انسانی در عالم به یک چیزی شناخته می‌شود و افراد در جوامع خود به یک چیزی معروف و مشهور می‌شوند و ویژگی‌های خاص دارند، افزود: انسان برای سعادتمند شدن به الگو نیاز دارد که خداوند در قرآن کریم برخی از این الگوها و ویژگی‌های انسان خوب را معرفی کرده است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان کرمان خطاب به جوانان، عنوان کرد: بعضی مواقع ما افرادی را برای خود به‌عنوان الگو انتخاب می‌کنیم اما به جای آنکه از نقاط قوت آن فرد الگوبرداری کنیم به سراغ چیزهایی از آن فرد می‌رویم که این چیزها نقشی در الگو شدن آن فرد ندارد؛ به‌عنوان مثال به جای آنکه فوتبال را از یک فوتبالیست الگو یاد بگیریم، نوع مدل مو و یا نوع پوشش را از او یاد می‌گیریم که هیچ اثری در بازی فوتبال او نداشته است.

وی بیان کرد: ما اگر راست می‌گوییم و آن فرد را الگوی خود قرار داده‌ایم باید فوتبال بازی کردنمان مانند او شود که خوب است وگرنه پوشش ما مثل او شود که اثری در فوتبال ما نمی‌گذارد و باعث پیشرفت ما نمی‌شود.‌ افراد باید به این نکته توجه داشته باشند که اگر پوشش ما مثل حاج قاسم شود، اثری در حاج قاسم شدن ما نمی‌گذارد و باید ببینیم حاج قاسم چه کارهایی را انجام نداد و چه کارهایی را انجام داد که به این درجه رسید و شهید سلیمانی شد.

وی با بیان اینکه حاج قاسم یک الگوی بزرگ و مناسب برای همه است، خاطرنشان کرد: اخلاص و شجاعت حاج قاسم الگو است و حاج قاسم با ویژگی‌هایش حاج قاسم است وگرنه اگر لباس نظامی با درجه سرداری بپوشیم یا اگر مثل حاج قاسم راه برویم که حاج قاسم نمی‌شویم.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان کرمان با اشاره به اینکه امامان معصوم (س) برای همه ما الگو هستند، گفت: ویژگی بارز امام حسین (ع) مبارزه با ظلم است و ما که ادعای دوست داشتن اباعبدالله الحسین (ع) را داریم، اگر دیدیم در جایی به فردی ظلم می‌شود و سکوت کردیم بدانیم امام حسینی نیستیم و حرف ما فقط شعار است.

وی با بیان اینکه مکتب امام حسین (ع) دفاع از مظلوم است، خاطرنشان کرد: مکتب حضرت ابوالفضل (ع)، ولایتمداری و عبد صالح خداوند بودن است و گرنه هر که در هیئت زیر علم ابوالفضل (ع) برود که ابوالفضلی نیست.

شهابی با اشاره به اینکه عبد صالح خدا بودن حضرت ابوالفضل (ع) جایی مشخص می‌شود که در اطاعت محض از امام خود بود، گفت: آن حضرت با اینکه یک مرد جنگی به تمام معنا بود در کربلا به فرمان امام خود فقط اذن آب آوردن داشت و اطاعت کرد و حتی یکبار هم اعتراض نکرد که من آمده‌ام بجنگم و قدرت خود را به رخ دشمنان بکشم؛ انسان در بزنگاه‌ها است که عیارش و یا همان عبد صالح خدا بودنش مشخص می‌شود.

وی با بیان اینکه عیار فرزند وقتی مشخص می‌شود که وقتی پدرش از او کاری می‌خواهد، همان موقع به احترام پدر آن کار را انجام بدهد، نه اینکه بگوید صبر کن فلان کار را انجام دادم، بعد کار شما را هم انجام می‌دهم، افزود: عیار عروس و داماد جایی مشخص می‌شود که شب عروسی خود را برای شادی چند نفر دیگر به گناه تبدیل نمی‌کنند و بساط لهو و لعب راه نمی‌اندازند و اینجا بزنگاه است که انتخاب می کنی عبد صالح خدا باشی یا بنده شیطان.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان کرمان با اشاره به اینکه عبد صالح خدا بودن زمانی مشخص می‌شود که وقتی دوستانت تو را به کار شر و و گناه دعوت می‌کنند برای خدا نمی‌روی، ادامه داد: همان گونه که وقتی لشکر دشمن حضرت ابوالفضل(ع) را به سوی خود دعوت کرد با تمام وعده‌های وسوسه‌انگیزی که دادند، آن حضرت قبول نکرد.

وی با بیان اینکه بعضی‌ها می‌گویند این حرف‌ها مال 1400 سال پیش است و امروز همه چیز فرق کرده یا شما عقب مانده هستید، گفت: می‌خواهم به این افراد بگویم که قدیم روش دزدی فرق می‌کرد و از دیوار بالا می‌رفتند و خیلی سختی داشت اما امروز با تلفن همراه و زدن چند کلید و پیام‌های مختلف، مبلغ زیادی پول مردم را از حسابش بیرون می‌کشند.

شهابی با اشاره به اینکه در حقیقت دزدی شده است و دزدی با هر تکنولوژی که باشد بد است، بیان کرد: حق دیگران را ضایع کردن، دروغ گفتن و خیانت، بد است، هر چقدر هم تکنولوژی پیشرفت کند اینها بد است و تا آخر دنیا هم هیچوقت دروغ گفتن جزو اعمال خوب انسان نمی‌شود؛ پس فریب حرف‌های به ظاهر زیبای بعضی آدم‌ها را نخورید که ای بابا این حرف‌ها مال قدیم است.

وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی ایران بر مبنای اسلام و فطرت انسان‌ها است و اسلام آمد تا همین خوبی‌ها را معرفی و جلوی بدی‌ها را بگیرد و انقلاب اسلامی آمد تا این ویژگی‌های دین را ارزش بدهد و احیا کند، افزود: امام خمینی (ره) فرمود جمهوری اسلامی و هر که خواست این دو را از هم جدا کند در واقع دارد، خیانت می‌کند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان کرمان با اشاره به اینکه در جمهوری اسلامی محوریت مردم هستند و تا هر وقت مردم بخواهند حکومت اسلامی است، گفت: اگر همین مردم نخواهند امام علی (ع) در خانه‌اش خانه‌نشین می‌شود و اگر مردم نخواهد حسین بن علی (ع) به قتلگاه می‌رود، پس مراقب باشیم که چه می‌خواهیم.

وی با بیان اینکه در جمهوری اسلامی مردم باید پای کار باشند و با اشاره به اینکه انتخابات مهمی را در پیش داریم، گفت: امروز شرکت نکردن در انتخابات همراهی با دشمن است پس مراقب باشیم دشمن را همراهی نکنیم.

شهابی با اشاره به اینکه عملکرد برخی مسئولان را نباید پای جمهوری اسلامی نوشت و باید حواسمان باشد که فریب این شبه دشمن را نخوریم که بعضی‌ها می‌گویند که مسئولان چه کار کردند که به آنها رأی بدهیم، افزود: مردم آزمون شرکت در راهپیمایی 22 بهمن امسال را به خوبی پشت سر گذاشتند و به دشمن پیام دادند که ما پشت انقلاب خود هستیم.

وی با تبیین اهمیت شرکت در انتخابات با اشاره به اینکه بعضی‌ها می‌گویند که انتخابات یک بازی سیاسی است و این گونه مردم را از شرکت در انتخابات منع می‌کنند، اظهار داشت: شرکت در انتخابات امنیت‌آور است، دشمن روی انتخابات حساب ویژه باز کرده است و از این طریق معیار طرفداران نظام را می‌سنجد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان کرمان خاطرنشان کرد: در ایام کرونا که میزان مشارکت مردم در انتخابات پایین آمد، دشمن کاری نداشت که کرونا بوده و مردم در اجتماعات حضور نیافتند؛ تحلیل دشمن نارضایتی مردم از جمهوری اسلامی بود و با این درک ناصحیح اغتشاشات را ایجاد کرد و مدتی کشور را به هم ریخت.

وی با بیان اینکه در این شرایط اقتصاد کشور مختل می‌شود و دشمن از این فضا استفاده‌های خود را می‌برد، گفت: وقتی کشور امنیتی شد، هیچ کس دغدغه فرهنگی ندارد و همه توجهات به سمت برقراری امنیت جلب می‌شود و دشمن همین را می‌خواهد که ما سرگرم کارهایی بشویم که ما را از پیشرفت باز بدارد.

شهابی با اشاره به اینکه به این دلایل است که انتخابات اهمیت دارد و دشمن میزان شرکت مردم در انتخابات را تحلیل می‌کند، افزود: اگر مشارکت مردم در انتخابات بالا باشد، دشمن جسارت به هم ریختن کشور را به خود نمی‌دهد و ما باید مراقب باشیم و دیگر فریب این توطئه‌ها را نخوریم.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان کرمان با بیان اینکه امروز شرکت در انتخابات از هر کاری مهمتر است، گفت: از خدا می‌خواهیم ما را عاقبت بخیر برگرداند و ما را هم همانند شهدا در مسیر اسلام و قرآن ثابت‌قدم بدارد.

به گزارش تسنیم مراسم جشن ولادت سرداران کربلا در ده زیار که به همت هیئت تعزیه خوانی حضرت ابوالفضل(ع) برگزار شد با برنامه‌های متنوع فرهنگی و هنری و مداحی و مولودی خوانی مداح اهل بیت(ع) روح‌الله علیرضایی فرزند شهید علیرضایی همراه بود.

فریب شبهه‌افکنی دشمن را نخوریم

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا