اخبار کرمان

فعالیت انتخاباتی کارمندان دولت در ساعات اداری جرم است

دادستان کرمان درباره ممنوعیت فعالیت تبلیغاتی انتخابات با امکانات دولتی و در ساعات اداری هشدار داد و گفت: فعالیت انتخاباتی کارمندان دولت در ساعات اداری جرم است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمان، مهدی بخشی صبح امروز در جمع خبرنگاران به قانون انتخابات ریاست جمهوری، مصوبات شورای عالی پیشگیری از وقوع جرم و بخشنامه ابلاغی معاون اول رئیس جمهور اشاره کرد و اظهار داشت: فعالیت انتخاباتی کارمندان دولت در ساعات اداری ممنوعیت داشته و جرم محسوب می‌شود.

وی به مسئولان و کارکنان استان هشدار داد هرگونه فعالیت تبلیغاتی به نفع یا ضرر کاندیداها اعم از تبلیغ در ساعات اداری یا استفاده از امکانات دولتی در دستگاه‌های دولتی ممنوع و مصداق ارتکاب جرم است.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کرمان با بیان اینکه کارمندان دولت در ساعات اداری نباید در امر تبلیغات علیه یا له یکی از نامزدها تبلیغاتی را انجام دهند، گفت: استفاده از امکانات دولتی علیه یا له نامزدهای انتخاباتی ممنوع است.

وی همچنین تبلیغات انتخاباتی خارج از زمان تعیین شده را جرم اعلام کرد و افزود: با افراد متخلف در این زمینه برابر مقررات برخورد خواهد شد و برای برگزاری انتخابات سالم و قانونمند با هیچ کس تعارف نخواهیم کرد.

بخشی افزود: تمام دستگاه‌های اجرایی اقدامات لازم را در جهت پیشگیری از وقوع هرگونه جرم و تخلف به عمل آورند و در صورت بروز آن، دستگاه قضائی با خاطیان برخورد قانونی خواهد کرد.

وی با تأکید بر پایش و رصد مداوم و مستمر اقدامات و فعالیت‌های انتخاباتی عنوان کرد: انتشار هر گونه مطلبی که حاوی توهین یا هتک حرمت اشخاص باشد جرم است و توسط قاضی ویژه رسیدگی به جرائم انتخاباتی و همکاری نیروهای امنیتی و انتظامی تحت تعقیب قرار خواهد گرفت.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا