اخبار کرمان

محرومیت‌زدایی سپاه در ‌کرمان؛ از ‌ساخت ۵۴۰ واحد مسکن محرومان تا آبرسانی به ۱۹۰ روستا‌

فرمانده سپاه کرمان با اشاره به برخی از اقدامات سپاه استان در حوزه محرومیت‌زدایی، اشتغالزایی و اجرای پروژه‌های عمرانی گفت: خدمت به مردم را وظیفه خود می‌دانیم.

سردار محمدعلی نظری فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان، با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا تبریک اعیاد شعبانیه اظهار داشت: سپاه پاسداران همزاد انقلاب اسلامی و حاصل فکر و اندیشه بلند حضرت امام خمینی (ره) است؛ از ابتدای تاسیس این نهاد وظایف و تکالیف زیادی برای سپاه پیش‌بینی شد که دفاع از انقلاب و تمامیت آن، حفظ دستاوردها و هدف‌های انقلاب و مقابله با دشمنان از جمله این وظایف است.

وی با بیان اینکه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی یک نهاد زنده، به روز شونده و منعطف است که به تناسب تهدیدات و حملات دشمن خودش را وفق می‌دهد، گفت: امروز ما در یک جنگ ترکیبی با دشمن در همه عرصه‌ها از جمله اقتصادی، نظامی، علمی، شناختی و فرهنگی قرار داریم.

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان، با اشاره به اینکه سپاه پاسداران به تناسب ماموریتی که برای حفظ دستاوردهای نظام دارد در همه حوزه‌ها ورود کرده است، افزود: از جمله این اقدامات می‌توان به کارهای انجام شده در حوزه اقتصادی، محرومیت‌زدایی، تنظیم بازار و غیره اشاره کرد که سپاه در این حوزه‌ها به کمک دیگر دستگاه‌ها رفته است.

وی با اشاره به اقداماتی که از سال قبل تاکنون توسط سپاه استان کرمان در حوزه خدمت‌رسانی به مردم و محرومیت‌زدایی انجام شده است، بیان کرد: اقداماتی را که براساس وظیفه برای مردم انجام دادیم را تکلیف خود می‌دانیم.

سردار نظری با بیان اینکه بالاترین دستاورد نظام مقدس جمهوری اسلامی مردم ما هستند و تمام این خدمات به مردم بوده است، گفت: این خدمات علاوه بر اینکه خدمت به مردم است به نوعی مقابله با اقدامات دشمنان نیز هست.

وی با بیان اینکه امروز دشمن با پمپاژ ناامیدی در جامعه تلاش می‌کند که مشکلاتی را که در خیلی از کشورها وجود دارد، در کشور ما پررنگ‌تر کرده و با بزرگنمایی مشکلات به ناامیدی و یاس در جامعه دامن بزند، ادامه داد: برای مقابله با این اقدامات دشمنان کارهایی پیش‌بینی شده است.

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان، با اشاره به اینکه مشکلات استان کرمان در حوزه‌های مختلف احصا شده است، گفت: آب آشامیدنی، بهداشت و درمان، اشتغالزایی و ساخت و مرمت مسکن در مناطق محروم از جمله اولویت‌های ما در استان کرمان است.

وی در تشریح برخی از اقدامات سپاه ثارالله استان کرمان در جهت محرومیت‌زدایی، اشتغالزایی و اجرای پروژه‌های عمرانی، از اعطای 430 میلیارد تومان تسهیلات اشتغالزایی ماده 18 به 3 هزار نفر از سال گذشته تا کنون خبر داد و افزود: با این تسهیلات برای بیش از 9 هزار نفر در استان کرمان اشتغال ایجاد شده است.

سردار نظری به ساخت ۵۴۰ واحد مسکن محرومان با کمک کمیته امداد امام خمینی(ره) و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در نقاط محروم اشاره کرد و گفت: مرمت ۶۰۰ واحد مسکن محرومان نیز از محل اعتبارات سپاه انجام شده است.

وی با بیان اینکه آبرسانی به ۱۹۰ روستای استان انجام و ۱۴۰ هزار نفر طی یک سال گذشته شده از نعمت آب شرب پایدار بهره مند شدند، ادامه داد: احداث و تعمیر ۵۲ باب مسجد و تعمیر و بهسازی ۳۵ باب مدرسه و احداث و تکمیل ۱۹ باب خانه عالم طی این مدت انجام شده است.

وی با اشاره به اینکه آزادسازی زندانیان جرائم غیر عمد را نیز در برنامه داشتیم، بیان کرد: از سال قبل تا کنون ۱۰۰ زندانی جرائم غیر عمد استان به کمک ستاد دیه و خیرین آزاد شدند البته آمار آزادسازی زندانیان غیر عمد استان خیلی بیشتر است و این آمار تعداد زندانیانی است که تنها با کمک سپاه آزاد شده است.

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان، به احداث ۵۸  کیلومتر سیلبند در مناطق جنوبی استان نیز اشاره کرد و گفت: سپاه ثارالله استان در حوزه راه‌ها نیز ورود کرده و زیرسازی و آسفالت 15 کیلومتر راه روستایی آغاز شده است.

وی با اشاره به اهدای هزار و ۵۰۰ سری جهیزیه به زوج‌های جوان نیازمند، بیان کرد: توزیع 200 هزار بسته معیشتی و 8 هزار بسته لوازم التحریر در بین خانوارهای نیازمند نیز طی یک‌ سال گذشته انجام شده است.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا