اخبار کرمان

محکومیت جنایات تروریستی کرمان در اجلاس جمعیت‌‌‌ هلال احمر

دبیرکل جمعیت هلال احمر کشور گفت: اوایل بهمن ماه نشستی را با جمعیت‌های هلال احمر منطقه و کشورهای مختلف داریم که در این نشست بیانیه‌ای در محکومیت این فاجعه اسفناک ثبت و ضبط خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمان، یعقوب سلیمانی، دبیرکل جمعیت هلال احمر کشور ظهر امروز در حاشیه عیادت از مجروحان حادثه تروریستی روز گذشته در محدوده گلزار شهدا کرمان در بیمارستان شهید باهنر کرمان با تسلیت شهادت مظلومانه جمعی از هموطنانمان در حادثه تروریستی روز گذشته در کرمان، اظهار داشت: این شهدا و مجروحان در جهت تکریم شهدا و تکریم و ترویج مکتب حاج قاسم در مراسم چهارمین سالگرد شهادت شهید سلیمانی حضور پیدا کردند.

وی با اشاره به اینکه این گونه حوادث بزدلانه باعث استحکام پایه‌های نظام اسلامی می‌شود، گفت: این جنایت‌ها، خباثت و پلیدی دشمنان ما را نشان می‌دهد و نتیجه آن چیزی جز ترویج روحیه شهادت، مکتب حاج قاسم و حاج قاسم‌ها نیست.

دبیرکل جمعیت هلال احمر کشور با بیان اینکه در بازدیدی که مجروحان این حادثه داشتم، جوان مجروحی را دیدم که اشک از دیدگانش جاری و ناراحت بود که چرا شهید نشده است، افزود: باید پرسید که دشمنان ما با این اقدامات به دنبال چه هستند و چه هدفی را دنبال می‌کنند؟

وی با اشاره به اینکه اعضای جمعیت هلال احمر از روز اول و با تمام ظرفیت داوطلبانه پای کار بودند، ادامه داد: بیش از ۲۲۰ نفر از اعضای داوطلب ما در این مراسم حضور میدانی داشتند و البته دو نفر از نیروهای جوان داوطلب ما نیز در این حادثه به شهادت رسیدند.

سلیمانی با بیان اینکه تمام ظرفیت‌هایی که در اختیار جمعیت هلال احمر استان کرمان بوده همه به‌کارگیری شده است، گفت: جمعیت هلال احمر کشور اعلام برای کمک به برگزاری تشییع جنازه شهدای این حادثه در کرمان اعلام آمادگی کرده و تمهیدات لازم را فراتر از وظایف و مسئولیت خود فراهم می‌کنیم و ظرفیت‌های هلال احمر در خدمت شهدا است.

وی با اشاره به اینکه هلال احمر تعدادی از کشورها اعلام همدردی کرده و این جنایات را محکوم کردند، افزود: این فاجعه اسفناک به دور از اخلاق و منشور اخلاقی است و هیچ توجیهی ندارد.

دبیرکل جمعیت هلال احمر کشور افزود: اوایل بهمن ماه نشستی را با جمعیت‌های هلال احمر منطقه و کشورهای مختلف داریم که در این نشست بیانیه‌ای در محکومیت این فاجعه اسفناک ثبت و ضبط خواهد شد.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا