اخبار کرمان

مدال‌آوران کرمانی پاراآسیایی هانگژو تجلیل شدند

با حضور فداکار استاندار کرمان مراسم تجلیل از مدال‌آوران و افتخارآفرینان استان کرمان در بازی‌های پاراآسیایی هانگژو ۲۰۲۲ برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمان، آیین تجلیل از مدال‌آوران و افتخارآفرینان ورزش استان کرمان در بازی‌های پاراآسیایی هانگژو 2022  به مناسبت چهل و پنجمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی شب گذشته با حضور فداکار استاندار کرمان، پاریزی مدیر کل ورزش و جوانان استان کرمان، رئیس و اعضای هیئت جانبازان و معلولین استان کرمان برگزار شد.

محمدمهدی فداکار استاندار کرمان در این آیین از تاخیر در برگزاری جلسه تجلیل از مدال‌آوران استان در بازی‌های پاراآسیایی هانگژو 2022 عذرخواهی کرد و اظهار داشت: این جلسه به دلایلی به تعویق افتاد.

وی با بیان اینکه حادثه تلخی را پشت سر گذاشتیم و کرمان داغدار شهدای انفجار تروریستی بود، ادامه داد: ورزش معلولان و جانبازان بدون حاشیه اما پرافتخار است و این ورزشکاران بارها پرچم ایران را در مسابقات ورزشی به اهتزاز درآوردند.

استاندار کرمان با اشاره به اینکه هر بار که پرچم جمهوری اسلامی ایران در میادین ورزشی بالا می‌رود خنجری به قلب دشمنان انقلاب اسلامی است، گفت: روزی رزمندگان اسلام در جبهه‌ها تلاش کردند تا پرچم مقدس جمهوری اسلامی ایران برافراشته بماند و حفظ شود و جا دارد یاد و خاطره آنها را گرامی بداریم.

وی با بیان اینکه تقویت و حفظ خودباوری در بین معلولان بسیار اهمیت دارد و در ورزش این اتفاق می‌افتد، افزود: غلبه بر مشکلات و خودباوری خیلی مهمتر از مدال‌آوری است و امیدواریم این ورزشکاران همیشه در زندگی خود موفق باشند.

فداکار با اشاره به اینکه ۱۶ درصد طلاهای مسابقات پاراآسیایی هانگژو ۲۰۲۲ از استان کرمان بوده است که بسیار اهمیت دارد، بیان کرد: باشگاه‌های ورزشی استان کرمان از جمله سه باشگاه مس کرمان ، مس رفسنجان و گل‌گهر سیرجان باید از ورزش قهرمانی حمایت کنند.

وی با بیان اینکه این شرکت‌ها بخش کوچکی از بودجه خود را به حمایت از قهرمانان اختصاص دهند، افزود: اگر دغدغه این ورزشکاران کم شود، قطعاً شاهد موفقیت‌های بیشتری از آنها خواهیم بود.

استاندار کرمان با اشاره به اینکه شورای عالی ورزش استان کرمان تشکیل می‌شود و این موضوع را پیگیری خواهیم کرد، گفت: انتخابات را در پیش داریم که یک جشن ملی است و همه ما باید تلاش خود را بگذاریم تا انتخابات 11 اسفندماه باشکوه برگزار شود و ورزشکاران در این زمینه نقش مهمی دارند و اثرگذار هستند.

میثم پاریزی، مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمان در حاشیه این مراسم با بیان اینکه چهارمین دوره بازی های پاراآسیایی هانگژو با حضور ۲۸۹ ورزشکار جمهوری اسلامی ایران منتج به کسب جایگاه دوم شد، اظهار داشت: این مهم به همت همه ورزشکاران رقم خورد اما ورزشکاران کرمانی سهم به سزایی در آن داشتند.

وی افزود: در این مسابقات استان کرمان با حضور ۱۱ ورزشکار، یک مربی و سرپرست کاروان فرزندان ایران در این مسابقات حضور یافت و کاروان ما در این دوره از رقابت‌ها کیفی بود.

مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمان با بیان اینکه مدال های استان کرمان در مسابقات پاراآسیایی هانگژو نسبت به دوره های قبل افزایش یافته است گفت: در پایان این رقابت‌ها کرمانی‌ها موفق شدند با کسب 13 مدال شامل هفت طلا، چهار نقره و 2 برنز، 10 درصد از مجموع 131 مدال کشور و 16 درصد طلاهای ایران را به نام خود ثبت کنند.

به گزارش تسنیم در این آیین از کمال جوانمرد سرپرست کاروان، سینا ضیغمی با کسب ۳ مدال طلا و ا نقره در رشته شنا، زهرا نعمتی با کسب ۲ طلا و ۱ نقره در رشته تیراندازی با کمان، سینا منشازاده با کسب ۱ مدال طلا در رشته تیراندازی با کمان، سعید افروز با کسب ۱ مدال طلا در پرتاب نیزه، ابوالفضل نگارستانی با کسب ۱ مدال برنز در رشته شنا، بتول خلیل‌زاده با کسب 1 مدال نقره در والیبال نشسته، فاطمه عباسی با کسب 1 مدال نقره در والیبال نشسته، صادق رحیمی با کسب 1 مدال نقره در رشته فوتبال نابینایان، محمدامین رحیم‌زاده با کسب 1 مدال نقره در رشته فوتبال نابینایان، خلیل شهریاری‌نسب با کسب 1 مدال برنز در رشته گلبال، معصومه ملایی عضو تیم گلبال بانوان جمهوری اسلامی ایران، مهدی شاهرخی مربی دوومیدانی و بهناز قدیمی مربی گلبال تجلیل شد.

مدال‌آوران کرمانی پاراآسیایی هانگژو تجلیل شدند مدال‌آوران کرمانی پاراآسیایی هانگژو تجلیل شدند مدال‌آوران کرمانی پاراآسیایی هانگژو تجلیل شدند

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا